Tunisko

Prozkoumejte kouzlo tuniského pobřeží

Tuniské pobřeží je v každém případě kouzelnou destinací ke strávení letní dovolené u moře. Průzračně čisté vody a písečné pláže nabízejí návštěvníkům Tuniska útočiště k odpočinku a relaxaci, zatímco živá atmosféra v centrech letovisek slibuje nekonečnou zábavu.

Kupříkladu město Hammamet, ležící na severovýchodním pobřeží Tuniska, je se svým malebným přístavem a živou medinou oblíbenou turistickou destinací. Hammamet je ideálním místem pro milovníky pláží, kteří si v Tunisku chtějí užít sluníčka. Nebo si na břehu Středozemního moře dopřát takové vodní sporty, jakými jsou třeba windsurfing nebo jízda na vodním skútru.

Pokud na druhou stranu hledáte v Tunisku spíše klidnější útočiště, zvažte návštěvu Mahdie nebo Monastiru. Tato pobřežní města se mohou pochlubit nejen klidnými plážemi, jako stvořenými ke koupání, ale třeba i historickými památkami. Během dovolené v Tunisku tady můžete navštívit kupříkladu starobylé pevnosti či historické mešity. Návštěvníci těchto letovisek si mohou taktéž vychutnat místní lahodné pokrmy z mořských plodů v restauracích na nábřeží. A zároveň se kochat úžasným výhledem na Středozemní moře.

Pobřeží Tuniska zkrátka nabízí každému něco. Od vzrušujících vodních aktivit v živých moderních prázdninových resortech až po klidná místa, kde zapomenete na ruch a shon všedních dnů. Tato skutečnost činí z Tuniska skvělou volbu pro vaši příští letní dovolenou u moře.

Objevte skryté poklady

Tunisko je nádhernou zemí se spoustou skrytých pokladů, které stojí za to blíže prozkoumat. Pokud plánujete strávit letní dovolenou u moře, pak byste určitě měli zvážit návštěvu tuniských přímořských letovisek. Jedním z míst, která byste při plánování dovolené v Tunisku rozhodně neměli opomenout, je Sousse.

Toto město najdete na východním pobřeží Tuniska, jen asi 10 kilometrů západně od Monastiru. Sousse se může pochlubit spoustou úžasných pláží, které jsou ideální ke koupání, opalování a vodní sporty. Medina v Sousse je také známou turistickou atrakcí, kterou musíte během své dovolené ve východním Tunisku vidět. Představuje totiž úžasnou směs islámské a evropské architektury.

Dalším městem, které si plně zaslouží být na vašem plánovacím seznamu letní dovolené u moře v Tunisku, je již zmíněný Monastir. Může se totiž pochlubit několika krásnými plážemi, kde si můžete vedle obligátního lenošení a opalování užít i další aktivity. Turisté se na monastirských plážích rádi věnují takovým činnostem, jako je kupříkladu šnorchlování a potápění. Anebo prostě jen relaxujte při pozorování východu slunce.

Pevnost Ribat u přístavu v Monastiru nabízí skvělý výhled na přilehlé moře. Je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v celém Tunisku. Milovníci historie se pak mohou vypravit do mauzolea Habiba Bourguiby, jež je domovem expozice o prvním tuniském prezidentovi.

A pokud chcete na dovolené v Tunisku prozkoumat něco exotičtějšího než jen písečné pláže a modré vody, pak navštivte ostrov Djerba. Tento jedinečný kus země se může pochlubit bohatou kulturou a fascinujícími památkami. Vynechat byste určitě neměli návštěvu muzea Guellala. To vystavuje tradiční keramiku z celého Tuniska. Vyhledávaným turistickým cílem bývá i synagoga El Ghriba. Její bohatá historie sahá až do roku 586 před naším letopočtem. Synagoga se řadí se mezi nejstarší židovská svatá místa na světě. Nebo se vydejte na ostrov Flamingo Island, domov tisíců a tisíců růžových plameňáků!

Užijte si tuniskou relaxaci

Tunisko je pobřežní zemí ve střední části severní Afriky, která se může pochlubit čistou a blankytně modrou vodou v moři, jemným zlatavým pískem na plážích a pohodovou odpočinkovou atmosférou. Není žádným překvapením, že se během 2. poloviny minulého století stalo Tunisko oblíbenou destinací. Na letní dovolenou sem cestují především turisté, kteří si chtějí odpočinout a zotavit se na písečné pláži u šumícího moře. Středomořské pobřeží se v Tunisku táhne v délce přesahující 1.000 kilometrů a turistům nabízí spoustu příležitostí k prázdninovému dobrodružství.

Jedním z takových dobrodružství je třeba návštěva pobřeží v okolí Kartága. Toto město nedaleko hlavního města Tunisu je známé svými starobylými ruinami z fénické éry. Tyto ruiny se dají prozkoumat buď pěšky, nebo můžete cestovat na palubě lodi. A přitom se kochat úchvatným výhledem nejen na pobřeží, kde se psaly dějiny lidské civilizace, ale i přilehlé moře. Dalším místem, které byste měli na dovolené v Tunisku navštívit, je pláž Hammamet. Ta byla kdysi vyhrazena pouze pro členy tuniské královské rodiny. Nyní už ale vítá všechny návštěvníky, kteří se chtějí vyhřívat na slunci a užívat si nejrůznější vodní sporty.

Jedinci, kteří dávají přednost spíše odlehlým plážím daleko od davů turistů, by neměli ve svém itineráři zapomenout na ostrov Djerba. Tento malebný ostrov u jižního pobřeží Tuniska se může pochlubit nedotčenými plážemi s čistou vodou, která je ideální ke koupání nebo opalování. Ať už v Tunisku hledáte dobrodružství nebo odpočinek, tuniská pobřežní letoviska nabízejí každému ze svých hostů něco, co si během letní dovolené u moře parádně užije.

Prozkoumejte tuniskou kulturu

Letní dovolená u moře v Tunisku je oblíbeným způsobem, jak mohou turisté uniknout z rutinního života všedních dnů a současně z bezprostřední blízkosti prozkoumat zajímavou tuniskou kulturu. Tuniské pláže jsou známé svou čistou modrou vodou, zlatým jemným pískem a typickou krajinou. Během dovolené v Tunisku budete mít na výběr ze spousty pláží, včetně slavné pláže Hammamet s živou atmosférou a prvotřídním turistickým vybavením.

Kromě překrásných pláží mohou návštěvníci Tuniska také prozkoumat různé aspekty tuniské kultury. Země je bohatá na historii a nabízí mnoho světově významných historických památek. K těm nejznámějším se řadí starověké město Kartágo nebo amfiteátr v El Jem. Pro zájemce o současné Tunisko jsou zde k dispozici třeba rušné trhy, plné výrobků místních řemesel anebo suvenýrů.

Letní dovolená u moře v Tunisku poskytuje příležitost zažít nejen slunce, písek a moře, ale také tuniskou kulturu jako celek. Se svou rozmanitou škálou aktivit dostupných po celé zemi, jako jsou projížďky na velbloudech nebo pouštní safari, není žádným překvapením, že Tunisko je i nadále žádanou prázdninovou destinací pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a přitom zkoumají jedinečné kulturní dědictví severní Afriky.

Zažijte vzrušující čas

Tunisko je bezesporu ideální destinací pro všechny, kdo hledají příjemnou letní dovolenou u moře. Země se se totiž může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží v severní Africe. S křišťálově čistou vodou podél pobřeží a jemným bílým pískem na povrchu. Ať už hledáte odpočinek nebo dobrodružství, Tunisko má co nabídnout každému, kdo přicestuje do jeho letovisek.

Pokud hledáte v Tunisku klidnější a uvolněnější atmosféru, vydejte se třeba do Hammametu. Toto okouzlující pobřežní prázdninové středisko je známé daleko za hranicemi samotného Tuniska svými úžasnými plážemi a uvolněnou atmosférou. Celý den se opalujte na jedné z mnoha pláží a s blížícím se soumrakem si udělejte večerní romantickou procházku po promenádě.

Pokud naopak hledáte dobrodružství, vydejte se například na Djerbu. Tento idylický ostrov je místem, kde si můžete vyzkoušet některých z vodních sportů, jimž se můžete v Tunisku věnovat. Od šnorchlování a potápění až po windsurfing a kiteboarding. O vzrušení a adrenalin zde není v žádném případě nouze.

Bez ohledu na to, kam se v Tunisku vydáte, jedna věc je jistá. Zažijete osvěžující vánek, vanoucí ze severu od Středozemního moře. Jednou ze skvělých možností, jak si jej dokonale užít, je bezstarostná relaxovat na tuniském pobřeží. Ten klid a pohodu určitě stojí za to zažít.

Ponořte se do tuniských vod

I mezi českými turisty oblíbené Tunisko se může pochlubit rozsáhlým pobřežím podél Středozemního moře. S kilometry pláží se zlatým pískem a průzračnou vodou je Tunisko ze zcela pochopitelných důvodů oblíbenou destinací pro letní dovolenou milovníků slunce, moře a pláží po celém světě. Teplé podnebí, bohatá kultura a dostupné ceny z něj dělají dokonalé místo k odpočinku a ponoření se do bezstarostné atmosféry zdejších přímořských letovisek.

Pokud toužíte po dobrodružství, využijte možnosti věnovat se množství takových vodních sportů, jako je šnorchlování, windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Nebo prostě jen relaxujte na jedné z mnoha krásných pláží, jako jsou třeba ty v Hammametu či Sousse. Tyto pláže nabízejí svým návštěvníkům k prožití příjemného dne u vody i spoustu opalovacích lehátek.

Až budete připraveni na průzkum dalších koutů Tuniska kromě jeho pobřeží, vydejte se do vnitrozemí. A objevte další přírodní divy, jako je poušť Ong Jmel nebo národní park El Feidja. Na takových místech se můžete procházet úžasnou krajinou, obklopenou úchvatnými výhledy. Ať už hledáte během letní dovolené u moře v Tunisku odpočinek nebo vzrušení, najdete tady spoustu příležitostí, jak si v této severoafrické zemi vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.

Tuniské západy slunce

Tuniské západy slunce jsou opravdu nezapomenutelné. A i vy si je můžete vychutnat během své letní dovolené u moře v Tunisku. Slunce pomalu zapadá za obzor a maluje oblohu fascinující řadou barev. Jak se den chýlí ke konci, můžete být svědky toho, jak se obloha mění z jasně oranžových odstínů do sytě červené a fialové. Což vytváří úžasnou podívanou, zanechávající v myslích trvalý dojem.

Pozorování tuniských západů slunce je skvělým způsobem, jak si odpočinout po dlouhém dni, stráveném buď na pláži, nebo třeba prohlídkou místních zajímavostí. V tuto denní dobu můžete sedět, relaxovat a přitom si vychutnávat osvěžující nápoje nebo některé z typických regionálních pokrmů v přímořských restauracích. Kromě příjemného času s něčím chutným můžete také pořídit úžasné snímky těchto úchvatných výjevů, které vám pomohou uchovat si příjemné vzpomínky na Tunisko živé po mnoho let.

Zažít a na vlastní oči vidět tuniské západy slunce během dovolené v Tunisku by měl asi každý z jeho návštěvníků. Tyto jedinečné chvíle nabízejí klid a pohodu, kterou lze nalézt pouze při západu slunce u moře. Přijeďte i vy navštívit Tunisko a vytvořte si tady nezapomenutelné vzpomínky pod jeho teplou a barevnou oblohou.

Nejznámější tuniská letoviska

Tunisko je mezi turisty nejen z České republiky vyhlášené svými písečnými plážemi a řadou oblíbených přímořských letovisek. K těm nejznámějším prázdninovým centrům v Tunisku rozhodně patří Hammamet. Oblíbené letovisko s nádhernými plážemi a množstvím turistických atrakcí láká každým rokem tisíce zahraničních turistů ze všech koutů světa. Druhé největší tuniské město Sousse zase nabízí svým návštěvníkům rozmanité aktivity a historické kulturní památky včetně staré mediny.

K vyhledávaným letním destinacím patří i Djerba. Ostrov s nádhernými plážemi a luxusními letovisky, jež jsou oblíbené mezi turisty z celého světa. Monastir se zase dostal do povědomí turistů coby přístavní město s malebným starým jádrem a překrásnými plážemi. Letovisko s krásnými plážemi, úzkými uličkami a pevností, jež nabízí vynikající výhled na přilehlé moře. Přesně tak vypadá Mahdia, letovisko nedaleko historického města El Jem.

Přístav Port El Kantaoui je moderním letoviskem se sportovními zařízeními a luxusními hotely, ležícím jen asi 7 kilometrů severně od centra Sousse. Těsně u hranice s Alžírskem je pak k nalezení prázdninové středisko Tabarka. Město s krásnou okolní přírodou a skalnatými plážemi, které jsou ideální pro potápění a další vodní sporty.

Všechna výše zmíněná letoviska nabízejí turistům spoustu možností, jak na břehu Středozemního moře v Tunisku strávit skvělou dovolenou. A nezáleží na tom, zda hledají relaxaci, kulturní zážitky nebo obligátní zábavu na břehu průzračně čistého moře.

Hammamet

Město Hammamet je nejznámějším a nejvyhledávanějším ze současných letovisek v Tunisku. Najdete je přibližně 60 kilometrů jižně od hlavního města Tunisu. Přijíždějící turisté se mohou těšit na nádherné písečné pláže, teplé azurové moře a řadu turistických atrakcí.

Mezi nejpopulárnější pláže v Hammametu patří stejnojmenná pláž. Ta je nejdelší pláží v regionu a nabízí mnoho možností volnočasových aktivit a vodních sportů. K těm nejpopulárnějším patří, vedle plavaní a šnorchlování, windsurfing, kitesurfing nebo jízda na vodním skútru. Nedaleko pláže můžete také zajít do několika restaurací a barů. Drobnosti a suvenýry pak nakoupíte v některém ze zdejších obchodů.

Kromě pláží ukrývá Hammamet též nemálo kulturních a historických památek. Nejvýznamnější z nich je pravděpodobně staré město Hammamet. To je obklopené starobylými hradbami a vy v něm budete moci zblízka prozkoumat mnoho historických památek, jako jsou mešity, bazary, paláce a muzea.

Další populární turistickou atrakcí je například archeologické naleziště Pupput. To se nachází v těsné blízkosti Hammametu, jen asi 5 kilometrů od jeho centra. Návštěvníci této historické lokality tady mají možnost prohlédnout si starověké římské ruiny. Kromě toho můžete v Hammametu navštívit také aquapark, nabízející několik tobogánů a dalších vodních atrakcí.

Hammamet je také známý svou gastronomií. Turisté tady mají možnost ochutnat speciality Tuniska, jako jsou třeba kuskus, tažín nebo koření harissa. V noci se pak město proměňuje v rušné letovisko s mnoha bary, diskotékami a kasiny. Hammamet je tedy ideálním místem pro ty, kteří cestují do Tuniska pro to, aby si naplno užili krásné pláže, kulturní památky, jedinečné gastronomické zážitky a nekonečnou zábavu.

Sousse

Jak již bylo zmíněno výše, Sousse je druhým největším městem v Tunisku. Současně je i oblíbeným letoviskem, ležícím na pobřeží Středozemního moře přibližně 140 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Tunisu. Masto Sousse je známé svými písečnými plážemi, kulturními památkami a turistickými atrakcemi.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Sousse je staré město. Medina, jak je tato čtvrť někdy nazývána, je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Je považováno za nejlépe zachovalou medinu v Tunisku. Obklopují ji starobylé hradby a návštěvníci v ní najdou spoustu zajímavých míst k prozkoumání. Čekají tu na vás mešity, paláce i bazary. Mezi nejvýznamnější památky v medině v Sousse patří velká mešita Zitouna, palác Dar Essid a archeologické muzeum.

Další populární turistickou atrakcí je archeologické muzeum, jež je k nalezení v bývalé pevnosti Kasbah. Muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku archeologických artefaktů a římských mozaik.

Sousse je sice bohaté na historické památky, avšak může se pyšnit i mnoha krásnými plážemi. Těmi nejoblíbenějšími jsou Boujaafar nebo pláž v nedalekém Port El Kantaoui, o kterém ještě bude řeč později. Pláže v Sousse jsou ideální k opalování, plavání a různým vodním sportům. Vyzkoušet tady můžete třeba windsurfing a kitesurfing. Mimochodem v blízkosti pláže El Kantaoui se také nachází moderní přístav pro luxusní jachty, golfové hřiště a řada restaurací a obchodů.

V noci se Sousse mění v rušné letovisko s mnoha bary, diskotékami a kasiny, které nabízejí širokou škálu zábavy všem turistům, kteří se chtějí bavit i po setmění. Je tedy ideálním místem ke strávení letní dovolené pro všechny, kdo hledají kombinaci krásných pláží, kulturních památek a zábavy.

Ostrov Djerba

Djerba je ostrovem, ležícím jen asi 2 kilometry od pobřeží v jižní části Tuniska. Z hlavního města Tunisu je to na Djerbu přibližně 500 kilometrů. Díky svým krásným plážím, kulturním památkám a turistickým atrakcím se Djerba stala jedním z nejoblíbenějších letovisek v Tunisku.

Nejnavštěvovanější turistickou atrakcí na ostrově je synagoga El Ghriba. Je jednou z nejstarších synagog nejen v Tunisku, ale v celé Africe. El Ghriba je považována za svatyni a každoročně sem přicházejí židovští poutníci z celého světa. V blízkosti synagogy se také nachází starověká pevnost (ksar). Ta byla postavena v 15. století a dnes slouží jako muzeum. Synagoga i pevnost leží v blízkosti města Houmt Souk, které je největším městem na ostrově. V Houmt Souku můžete navštívit spoustu obchodů, tržišť a restaurací, nabízejících místní speciality.

Ostrov Djerba se může pochlubit spoustou krásných pláží, jakou je například pláž Sidi Mahres. Tu najdete na jihu ostrova a je jednou z největších pláží nejen na Djerbě, ale dokonce v celém Tunisku. Na pláži Sidi Mahres je možné si pronajmout slunečníky a lehátka. A také se věnovat spoustě dalších aktivit, jakými jsou například vodní sporty anebo potápění.

Ostrov je také daleko za hranicemi Tuniska známý svými palmovými háji a oázami. Ty se vyskytují především v oblasti Midoun. Zde můžete navštívit například safari park Djerba Explore se zvířaty jako jsou lvi, gepardi, krokodýli a další. Djerba je tedy ideálním místem pro ty, kteří si na dovolené v Tunisku chtějí užít kombinaci krásných pláží, kulturních památek a zábavy. Líbit se tu ale bude i jedincům, co chtějí blíže poznat arabskou kulturu a tradice.

Monastir

Monastir je asi stotisícové město v Tunisku, rozkládající se na pobřeží Středozemního moře přibližně 160 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Tunisu. Díky svému krásnému pobřeží, historickým památkám a místní kuchyni se Monastir stala oblíbeným a vyhledávaným turistickým cílem.

Nejvýznamnější památkou v Monastiru je Ribat. Starobylá pevnost, která byla postavena už v 8. století a sloužila coby obranná bašta proti útokům pirátů z moře. Dnes je Ribat využíván jako muzeum a současně populární turistická atrakce, kde její návštěvníci mohou prozkoumat historii města. A z ochozů si užít nádherný výhled na moře. Další významnou památkou v Monastiru je mauzoleum Habiba Bourguiby. To je věnováno prvnímu tuniskému prezidentovi. Mauzoleum je postaveno v modernistickém stylu a návštěvníci se zde mohou prohlédnout různé artefakty, ilustrující Bourguibovu politickou kariéru.

Monastir má ale co nabídnout i milovníkům lenošení a odpočinku na slunci. Zdejší krásné pláže, jako je například pláž Skanes, se nachází v blízkosti mezinárodního letiště. Nabízí širokou škálu aktivit, jako je například potápění a další vodní sporty. V blízkosti pláže je v provozu několik restaurací a barů, v nichž si jejich hosté mohou vychutnat místní speciality. S přicházejícím soumrakem se Monastir mění v rušné letovisko s bary, diskotékami a kasiny, jež se postarají o dobrou zábavu až do rána.

Letovisko Monastir je také vhodným výchozím bodem k návštěvě dalších turistických atrakcí v okolí, jako jsou například města Sousse a Mahdia, nebo ruiny starověkého města El Jem. Obecně se dá říci, že Monastir se bude líbit turistům, hledajícím na dovolené v Tunisku kombinaci krásného pobřeží, historických památek a zábavy.

Mahdia

Mahdia je přístavní městem, nacházejícím se na východě Tuniska, přibližně 200 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Tunisu. Mahdia je jedním z nejkrásnějších letovisek v Tuniska. Turisté se tady mohou těšit na množství historických a kulturních památek, stejně jako krásné písečné pláže.

Nejvýznamnější památkou v Mahdii je mohutná pevnost Skifa el Kahla. Ta byla postavena na skalnatém výběžku na pobřeží a sloužila jako obranná bašta. Pevnost je dnes otevřená pro veřejnost a nabízí turistům nádherný výhled na moře a město. V areálu pevnosti se nachází také malé muzeum, představující historii města a regionu.

Další významnou památkou v Mahdii je stará medina. Tu najdete v historickém centru města. Oblast mediny je plná malebných uliček a tržnic, kde se prodávají místní výrobky, jako jsou keramika, koření a koberce. Turisté mohou také v medině navštívit několik dalších veřejných historických budov jako je například místní mešita.

Mahdia se stala vyhlášeným letoviskem díky svým krásným plážím, charakteristickým křišťálově čistou vodu a bílý písek. Nejznámější pláž v Mahdii je pláž El Jemila. Ta se nachází v blízkosti města a je ideálním místem k rodinným výletům. Pláž nabízí mnoho aktivit, jako jsou například vodní sporty, rybaření a potápění.

V noci se z Mahdie stává živé letovisko s bary, diskotékami a restauracemi, ve kterých si návštěvníci mohou vychutnat tuniskou kuchyni a hudbu. Mahdia je také vhodným výchozím bodem k návštěvě dalších turistických atrakcí v okolí, jako jsou Sousse a Monastir nebo ruiny antického města El Jem.

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je moderní a luxusní letovisko, nacházející se jen asi 10 kilometrů severně od centra města Sousse. Toto letovisko je známé pro své elegantní hotely, luxusní jachty a přístav s restauracemi, bary a obchody. Jednou z největších turistických atrakcí v Port El Kantaoui je právě nádherný přístav. Byl vybudován v 80. letech minulého století a je jedním z nejluxusnějších přístavů na celém Středomoří. Turisté zde mohou pozorovat připlouvající a odplouvající luxusní jachty a lodě.

Další žádanou atrakcí Port El Kantaoui je golfové hřiště s 36 jamkami. Hřiště je obklopeno nádhernou přírodou a je oblíbené mezi golfisty z celého světa. Kromě toho jsou v okolí letoviska k dispozici další sportovní aktivity, jako jsou tenis, vodní sporty a jezdectví. Centrum Port El Kantaoui je plné obchodů, restaurací a barů, kde mohou návštěvníci ochutnat tradiční tuniské jídlo a pití, stejně jako mezinárodní kuchyni. Na náměstí se konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, módní přehlídky a tradiční tuniská tančení vystoupení.

Pláže v Port El Kantaoui jsou krásné a písečné. V jejich písku se rozbíhají vlnky křišťálově čisté vody. Návštěvníci zde mohou relaxovat na lehátkách pod slunečníky, nebo si zahrát beach volejbal. V okolí letoviska se nachází také několik menších pláží a zátok, kam se mohou turisté vydat za klidnější atmosférou.

V blízkosti Port El Kantaoui se nachází také několik turistických atrakcí, jako jsou antické ruiny v Sousse nebo národní park Boukornine, nabízející nádherné výhledy na pobřeží. Port El Kantaoui je ideální letoviskem pro jedince, rodiny a páry, hledající luxusní a moderní pobyt na pláži s bohatým kulturním a společenským životem. Stejně jako pro ty, kteří v Tunisku hledají sportovní aktivity a nezapomenutelné zážitky.

Tabarka

Malé město a letovisko, ležící na severozápadě Tuniska asi 150 kilometrů od hlavního města Tunis, je Tabarka. Městečko je obklopeno krásnou přírodou. Tabarka je oblíbená zejména kvůli svým plážím, sportovním aktivitám a historickým památkám.

Pláže v Tabarce jsou skutečně překrásné, s křišťálově čistou vodu. Nejznámější pláží ve městě je Sidi Mehrez. Ta je oblíbená jak mezi turisty, tak i místními obyvateli. Pláž má písečný povrch a táhne se v délce několika kilometrů. Návštěvníci na ní mohou relaxovat pod slunečníky na plážových lehátkách, nebo si třeba zahrát plážový volejbal. Tabarka je také populární kvůli vodním sportům jako jsou potápění a šnorchlování. Podmořský svět v okolí města je plný barevných ryb a korálů. Je tak ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet právě potápění nebo šnorchlování. V letovisku je k dispozici několik potápěčských center a škol, nabízejících kurzy začátečníkům i pokročilým potápěčům.

Další turistickou atrakcí v Tabarce jsou památky. Nejznámější z nich je zřícenina hradu, který byl postaven ve 13. století. Původně sloužil jako obranná pevnost proti pirátům. Dnes zde můžete vidět zbytky hradeb, věží a brány. Další památkou je zdejší mešita. Ta byla postavena v 17. století a stále je využívána k bohoslužbám.

Město je také známé pro své golfové hřiště, Tabarka Golf Course. Jde o 18-ti jamkové hřiště, které se táhne v nádherném prostředí zdejších lesů a hor. Centrum je plné tradičních obchodů, restaurací a barů. Místní kuchyně se zaměřuje na ryby a mořské plody, mezi něž patří krevety, langusty a tuňák. V městě se také konají různé kulturní akce, jako jsou hudební festivaly a tradiční tuniské tance.

Tabarka je vhodným letoviskem pro všechny, kteří v severním Tunisku hledají klidnější a autentický pobyt na pláži s možností dobrého sportovního i kulturního vyžití.

Velkolepé plážové zážitky

Pokud jde o velkolepé pláže, Tunisko je skrytým klenotem, jenž čeká na objevení. S více než 1.000 kilometry pobřeží podél Středozemního moře se Tunisko může pochlubit některými z nejúchvatnějších pláží v severní Africe. Letní dovolená u moře v Tunisku je tak nezapomenutelným zážitkem s průzračně čistou vodou a bílými písečnými plážemi.

V Tunisku se ale taktéž můžete vydat na klidnou plavbu lodí podél úžasného pobřeží. A obdivovat přitom jeho dechberoucí krásu. Plavba blankytně modrými vodami, obklopenými malebnými útesy a horami, je nezapomenutelným zážitkem. A ten byste si určitě neměli nechat ujít. Navíc, pokud hledáte více dobrodružství a vzrušení, v Tunisku si budete moci vybrat ze spousty vodních sportů a aktivit, jako je plavání nebo šnorchlování.

A aby byla vaše letní dovolená ještě příjemnější, dopřejte si lahodnou tuniskou kuchyni. Ta kombinuje severoafrické a středomořské chutě. Můžete si pochutnat na čerstvých pokrmech z mořských plodů, nebo ochutnat tradiční místní speciality, jako je brik (smažené pečivo plněné vejcem a tuňákem) nebo kuskus (jídlo z dušené krupice podávané se zeleninou a masem).