Bulharsko

Prozkoumejte bulharské pobřeží

Bulharské pobřeží nabízí jedinečné přímořské potěšení všem cestovatelům, kteří chtějí strávit svou letní dovolenou u moře. S více než 380 kilometry pobřeží podél Černého moře mohou návštěvníci Bulharska prozkoumat úžasné pláže, průzračně čisté vody a bohaté kulturní dědictví. Od oblíbených letovisek, jako je Slunečné pobřeží a Zlaté písky, až po skryté klenoty, jako je Sozopol a Nesebar. Bulharsko nabízí každému něco.

Slunečné pobřeží je jednou z nejoblíbenějších destinací na pobřeží Bulharska. A též typickým zástupcem bulharských letovisek na pobřeží Černého moře. Je známé svou živou atmosférou a dlouhými úseky písečných pláží. Také Zlaté písky přitahují mnoho návštěvníků svým malebným prostředím, obklopeným svěže zelenými kopci. Jedinci, preferující spíše klidnější lokality, si v Bulharsku oblíbili Sozopol. Malebnou rybářskou vesnicí s okouzlujícími dlážděnými uličkami a tradiční architekturou. Nesebar je další destinací v Bulharsku, kterou si zase oblíbili milovníci historie. Pokud k nim patříte i vy, Nesebar musíte navštívit už jen proto, že se může pochlubit starověkými ruinami, pocházejícími z thrácké éry.

Bez ohledu na to, kam se během své dovolené na bulharském pobřeží vydáte, můžete očekávat vřelou pohostinnost místních obyvatel. A samozřejmě i vynikající pokrmy z mořských plodů ve zdejších restauracích. Vzhledem k tomu, že je toho v této krásné zemi tolik co vidět a dělat, není divu, že letní dovolená u moře v Bulharsku je stále oblíbenější. Především mezi cestovateli, hledajícími jedinečný zážitek u moře.

Letní nádhera

Pokud hledáte letní dovolenou u moře, Bulharsko bude ideální destinací. Se svými úžasnými písečnými plážemi a čistou vodou není divu, že se stalo oblíbenou prázdninovou destinací milovníků slunce z celé Evropy. Ať už si chcete odpočinout v klidné přímořské vesničce, nebo si užít párty v některém z živých plážových letovisek, na tomto krásném úseku pobřeží Černého moře si každý najde to své.

Mezi nejčastěji navštěvovaná letoviska v Bulharsku patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky a Nesebar. Slunečné pobřeží je známé svým rušným nočním životem a dlouhými úseky písečných pláží, zatímco Zlaté písky nabízejí odlehlejší zátoky a malebné výhledy. Pokud vás zajímá historie, Nesebar je starobylým městem s okouzlujícími dlážděnými uličkami, lemovanými tradiční bulharskou architekturou.

Kromě lenošení na pláži nebo poznávání historických měst si návštěvníci Bulharska mohou užít i nejrůznější vodní sporty. Můžete tady vyzkoušet třeba jízdu na vodním skútru nebo parasailing. A určitě si nezapomeňte dopřát lahodnou bulharskou kuchyni. Místní čerstvé mořské plody a grilovaná masa rozhodně musíte ochutnat. Vzhledem k tomu, že během letní dovolené u moře v Bulharsku se toho dá vidět a dělat tolik, budete mít jistotu, že se nebudete rozhodně nudit a v Bulharsku zažijete nezapomenutelný čas.

Pobyt plný zábavy

Bulharsko se taktéž stává oblíbenou destinací pro letní dovolenou cestovatelů, kteří chtějí uniknout z přeplněných pláží jiných evropských přímořských destinací. Dlouhé pobřeží Bulharska podél Černého moře nabízí turistům řadu krásných pláží a přímořských letovisek. Je tedy ideálním místem k prožití parádní letní dovolené u moře plné zábavy a pohody. Bulharsko, se svými čistými vodami, zlatavým pískem a malebnými rybářskými vesničkami podél pobřeží, slibuje všem svým návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Jedno z nejznámějších letovisek v Bulharsku je již zmíněné Slunečné pobřeží. Toto živé letovisko se může pochlubit kilometry dlouhých písečných pláží, luxusními hotely s lákavým vybavením a v neposlední řadě i rušným nočním životem. Možnosti zábavy tady uspokojí všechny věkové kategorie. Turisté, toužící po relaxaci a klidu uprostřed krásné přírody, budou preferovat spíše menší letoviska, jakým je třeba Sozopol. Se svým podmanivým starým městem, plným úzkých dlážděných uliček, poskytuje idylické prostředí k prožití klidných chvil. Zdejší uličky lemují tradiční domy, často přeměněné na útulné kavárny nebo umělecké galerie, pyšnící se výhledem na azurově modré moře.

Pobřeží Bulharska nabízí něco každému, kdo chce zažít během letní dovolené u moře bulharskou bezstarostnost. Návštěvníci Bulharska se mohou bavit při různých aktivitách. Od vodních sportů, jako je jízda na vodním skútru nebo parasailing, až po objevování bohatých historických míst. To stihnete i mezi opalováním na vyhřáté pláži. A zároveň si můžete v Bulharsku dopřát lahodnou místní kuchyni v některé z mnoha restaurací, zahrnujících bulharskou kulturu.

Země písčitých pláží

Řada zkušených turistů moc dobře ví, že písečné pláže v Bulharsku jsou ideální destinací pro parádní letní dovolenou u moře. Dlouhé úseky jemného písku a modré vody Černého moře jsou jednoduše úchvatné. Bulharsko je daleko za svými hranicemi známé klidnou mořskou hladinou. Proto jsou zdejší pláže ideálními místy ke koupání, opalování nebo dokonce piknik pod širým nebem s přáteli či rodinou.

Pláže bulharských letovisek nabízejí svým návštěvníkům řadu aktivit, které je zabaví po celou dobu pobytu v této jihoevropské zemi. Projděte se po promenádě, dopřejte si lahodnou místní kuchyni v některé z mnoha restaurací či kaváren, nebo se zapojte do zábavných vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na banánu či oblíbený parasailing.

Kromě všech těchto úžasných funkcí se však bulharská černomořská letoviska mohou pochlubit též dechberoucími výhledy na malebné pobřeží Černého moře, které vás určitě vezmou za srdce. Tak neváhejte, sbalte si kufry a vydejte se do Bulharska, této krásné destinace, na nezapomenutelnou letní dovolenou u moře!

Vykoupejte se ve slunečních paprscích

Letní dovolená u moře v Bulharsku je skvělým způsobem, jak se v čase zaslouženého volna a odpočinku opalovat a užívat si krásné pláže. Bulharsko může být právem pyšné na jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě, omývané vyhřátou mořskou vodou a s jemným pískem na povrchu. Ať už hledáte rodinnou pláž nebo odlehlé místo k odpočinku, Bulharsko má vše.

Na letní dovolené u moře v Bulharsku si budete moci vybrat ze spousty aktivit, u kterých nebudete vnímat čas. Můžete si jít zaplavat do vyhřátého moře, šnorchlovat podél pobřeží nebo se potápět a prozkoumat podmořský svět na otevřeném moři. Pokud však dáváte přednost suchozemským aktivitám, ani vy se nebudete na dovolené v Bulharsku nudit. I vy budete mít k dispozici spoustu možností, jak aktivně odpočívat. Můžete se třeba vypravit na pěší túru nebo se vydat na kole po pobřežních stezkách. Lákavou možností je i návštěva bulharských historickým měst.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy a záliby, bude vaše letní dovolená v Bulharsku určitě nezapomenutelným zážitkem. Se svými nádhernými plážemi a nekonečnými možnostmi zábavy a relaxace není divu, proč tolik lidí volí právě tuto destinaci coby místo, kde stráví svou letní dovolenou u moře. Sbalte si plavky, lehká trička a kraťasy a vydejte se na slunečné bulharské pobřeží. Rozhodně nebudete litovat.

Oblíbená letoviska v Bulharsku

Bulharsko je bezpochyby populární destinací pro dovolenou u moře a na svém území má mnoho krásných letovisek. Dvě nejznámější jsou Slunečné pobřeží, největší a nejpopulárnější letovisko v celém Bulharsku s množstvím hotelů, restaurací, barů a pestrým nočním životem, a Zlaté písky. I Zlaté písky jsou velice žádaným letoviskem s dlouhými písečnými plážemi a volnočasovými aktivitami jako jsou nejrůznější vodní sporty, či golf a tenis.

K menším, ale neméně oblíbeným prázdninovým střediskům v Bulharsku patří i třeba Albena. Albena je menším letoviskem s krásnou pláží a množstvím rodinných volnočasových aktivit, jako jsou aquaparky a minigolf. Nesebar je historickým městem s krásnou starou částí a písečnými plážemi podél svého pobřeží. Taktéž Sozopol je malebným letoviskem na jižním pobřeží Bulharska s historickým centrem a krásnými plážemi.

Coby letovisko s lázeňskými lázněmi a slanými jezery je známé Pomorie, městečko na půli cesty mezi přístavem Burgas a Nesebarem. Primorsko je zase menším prázdninovým střediskem s krásnými plážemi a množstvím aktivit pro rodiny v jižní části bulharského pobřeží. Tato letoviska jsou ovšem jen některá z mnoha krásných míst, která můžete během své dovolené u moře v Bulharsku navštívit.

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je asi nejproslulejší bulharské letovisko. Rozkládá se na pobřeží Černého moře v oblasti Burgaského zálivu. Z přístavu Burgas je to na Slunečné pobřeží asi 35 kilometrů severním směrem. Slunečné pobřeží je taktéž jedním z největších letovisek v Bulharsku. Populární se stalo hlavně díky svému krásnému písečnému pobřeží a plážím, které se táhnou v délce několika kilometrů. Celé pobřeží nabízí mnoho možností k rekreaci a vodním sportům. Voda v moři je čistá a v letních měsících příjemně teplá.

Kromě pláže nabízí Slunečné pobřeží turistům také spousta dalších aktivit. K dispozici je tady mnoho restaurací, barů, nočních klubů, obchodů a tržnic, kde se dají nakoupit suvenýry a místní produkty. Také je možno navštívit různé zábavní parky, aquaparky, golfové hřiště a věnovat se dalším sportovním aktivitám. V letovisku můžete využít různé druhy ubytování. Od luxusních hotelů a apartmánů až po jednodušší hostely a kempy. Ceny se liší podle typu a umístění ubytování, ale obecně jsou pochopitelně v Bulharsku nižší než v jiných evropských letoviscích.

Slunečné pobřeží je v současnosti velmi oblíbené letovisko, které do Bulharska přitahuje turisty ze všech koutů světa. Proto se v této části země v letních měsících vyskytuje značný počet turistů a může tu být poměrně rušno. Pokud vám ale tato skutečnost nevadí, Slunečné pobřeží může být skvělou volbou pro letní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Zlaté písky

Zlaté písky patří k dvojici nejznámějších bulharských letovisek na pobřeží Černého moře. Rozkládají se asi 20 kilometrů severozápadně od přístavního města Varna. Letovisko je pojmenováno podle své krásné písečné pláže, která se táhne v délce úctyhodných 3,5 kilometru. Pláž ve Zlatých píscích je velmi široká, s povrchem z jemného písku a pozvolným vstupem do vody. To z ní dělá ideální místo pro letní dovolenou v Bulharsku rodin s dětmi. Voda v moři je čistá a v letních měsících i příjemně teplá.

Kromě pláže toho ale Zlaté písky nabízí turistům mnohem více. Zajít se tu dá do řady restaurací, barů, nočních klubů, obchodů. K dispozici, a to hlavně těm nejmenším, jsou i aquaparky a jiné zábavní parky. Dospělí zase určitě ocení sportovní centra, jachtingové centrum a další aktivity.

Letovisko má velký výběr široké spektrum ubytování. Nocovat v této části Bulharska můžete v desítkách ubytovacích kapacit, od luxusních hotelů a apartmánů až po jednodušší ubytování. Ceny za ubytování jsou tady podobné jako v letovisku Slunečné pobřeží. I Zlaté písky jsou oblíbeným bulharským letoviskem a v letních měsících sem přijíždí značné množství turistů. Pokud tedy hledáte klidnější místo, může být vhodnější zvolit návštěvu Zlatých písků v jiném ročním období než uprostřed léta.

V blízkosti letoviska Zlaté písky se nacházejí také zajímavá turistická místa, jako je například národní park Zlaté písky. V něm si můžete udělat výlet třeba k vodopádům, nebo prozkoumat některou ze značených turistických stezek.

Albena

Příjemné letovisko Albena je k nalezení na severovýchodním pobřeží Bulharska, přibližně 35 kilometrů severně od Varny. Toto prázdninové středisko patří k oblíbeným destinacím turistů z celé Evropy. Ti sem cestují především kvůli zdejší krásné písečné pláži. Ta se táhne v délce přes 5 kilometrů a z turistického pohledu je velmi dobře vybavena.

Samotná Albena nabízí svým návštěvníkům řadu typů ubytování, v nichž mohou strávit v Bulharsku svou dovolenou. Nocleh se tady najde pro každou peněženku, od luxusních hotelů až po jednodušší apartmány, vhodné pro ubytování rodin s dětmi. Většina hotelů v Albeně se nachází přímo na pláži. To umožňuje jejich hostům snadný přístup k vodě a možnost užívat si krásných výhledů na moře.

V Albena budete moci odpočívat nejen pasivně na pláži, ale i aktivně. Čeká tu na vás široká škála volnočasových aktivit, jako jsou vodní sporty, golfové hřiště, cyklistické trasy, tenisové kurty, fitness centra a mnoho dalšího. Rodinám s dětmi jsou k dispozici dětské kluby a atrakce, které zaručí zábavu nejen těm nejmenším, ale i jejich dospělému doprovodu.

Pokud hledáte v Bulharsku kulturní zážitky, nedaleká Varna skrývá mnoho historických památek. K těm nejznámějším patří římské lázně a archeologické muzeum. Obě lokality leží přibližně 30 minut jízdy od Albena. Albena je taktéž známá svou kulinářskou nabídkou. Ta zahrnuje tradiční bulharská jídla, stejně jako mezinárodní kuchyni. Mnoho restaurací a barů nabízí také zábavu v podobě živé hudby či tanečních vystoupení.

Albena je parádním letoviskem pro jedince, cestující do Bulharska kvůli krásným plážím, aktivní dovolené, skvělému ubytování a vynikajícím kulinářským zážitkům.

Nesebar

Nesebar je historickým letoviskem na bulharském pobřeží Černého moře. K nalezení je přibližně 20 kilometrů od města Burgas. Samotné město Nesebar vzniklo už před více než 3.000 lety. V minulosti bylo důležitým nejen v rámci současného Bulharska obchodním centrem na cestě mezi Evropou a Asii. Dnes je Nesebar jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v celém Bulharsku. A díky své bohaté historii je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Nesebar je daleko za hranicemi Bulharska známý svými četnými historickými památkami. K těm nejvýznamnějším se řadí gotické a byzantské kostely, starověké hradby a kláštery. Mezi nejdůležitější památky v Nesebaru patří kostel svatého Štěpána, kostel svatého Jana Křtitele a kostel svatého Sofie. Tyto stavby jsou velmi dobře zachovány a představují významnou kulturní hodnotu.

Vzhledem k své poloze přímo na pobřeží nabízí Nesebar vedle bohaté historie také krásné pláže. A též příležitosti k nejrůznějším vodním sportům, jako je například windsurfing, potápění a plavání. Ve městě můžete zajít do mnoha malých obchodů, nebo se zastavit v některé z restaurací a kaváren. Tato zařízení nabízejí svým hostům tradiční bulharská jídla a lokální speciality, jako například místní ryby a mořské plody.

Turisté si mohou však mohou užít nejen Nesebar samotný, ale i třeba výlety do jeho okolí. Mezi populární místa patří návštěva slaných jezer v blízkosti města Burgas, nebo prohlídka starobylého města Sozopol. Nesebar je krásným a historickým letoviskem, nabízejícím turistům možnost poznat bohatou historii a kulturu Bulharska. Stejně dobře si tu ale užijete slunce a krásných pláží. A pochopitelně tady můžete ochutnat i vynikající bulharskou kuchyni.

Sozopol

Městečko Sozopol se řadí k malebným letoviskům na jižním pobřeží Bulharska. Leží přibližně 35 kilometrů jihovýchodním směrem od města Burgasu. I Sozopol, podobně jako již zmíněný Nesebar, je starobylým městem s bohatou historií. Sozopol byl založen v 7. století před naším letopočtem a je tak jedním z nejstarších měst v Bulharsku.

Sozopol je nejen v Bulharsku známý svými historickými památkami. K vidění tu jsou například starověké hradby, kostely a kláštery. Mezi nejvýznamnější památky Sozopolu patří kostel svatého Zosima, kostel svatého Jiří a kostel svatého Jana Křtitele. V Sozopolu můžete též navštívit i třeba muzeum s bohatou sbírkou archeologických nálezů včetně řeckých a římských artefaktů.

Kromě historických památek se může Sozopol pyšnit i třeba krásnými plážemi a spoustou příležitostí k provozování mnoha vodních sportů. Ve městě najdete spoustu tradičních bulharských restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. V letních měsících se v Sozopolu taktéž konají různé kulturní akce jako jsou koncerty, festivaly a tradiční folklorní představení. Tyto události přitahují do Bulharska turisty z celého světa a nabízejí jedinečnou příležitost poznat bulharskou kulturu a tradice zblízka.

V blízkosti Sozopolu se nacházejí také další turistické atrakce. Několika příklady za všechny budiž například Národní park Strandža, skalní útvary u města Burgas nebo slané jezero u městečka Pomorie. Sozopol se dá charakterizovat jako krásné historické letovisko s bohatou kulturní a tradicí. Turistům nabízí krásné pláže, široké možnosti věnovat se vodním a plážovým sportům, tradiční bulharskou kuchyni a v neposlední řadě i různé kulturní akce.

Pomorie

Letovisko Pomorie je nevelkým prázdninovým střediskem na východním pobřeží Bulharska. Pomorie se rozkládá asi 15 kilometrů severovýchodně od města Burgas. Vyznačuje se unikátním spojením léčivých bahenních lázní a moderní turistické infrastruktury. Městečko se proslavilo daleko za hranicemi Bulharska svými léčivými bahenními koupelemi. Je považováno za jedno z nejlepších bahenních na světě. Místní bahno je bohaté na minerály a soli, mající pozitivní účinky na kůži a klouby. Mnoho turistů sem přijíždí právě kvůli léčivým koupelím a masážím.

Vedle léčivých koupání se v letovisku Pomorie můžete těšit i na krásné pláže, jež jsou jako stvořené k plavání a opalování. V městečku se taktéž můžete zastavit v řadě tradičních restaurací a kaváren. Pomorie je taktéž známé svým vinařstvím. A tak si můžete v místních vinárnách vychutnat skvělé bulharské víno.

V centru města můžete obdivovat několik historických památek. Mezi ty nejvýznamnější se řadí kostel svatého Jiří, kostel svatého Jana Křtitele a středověká pevnost. Můžete tady navštívit i archeologické muzeum s bohatou sbírkou římských a byzantských artefaktů.

V blízkosti Pomorie se dají navštívit i další turistické atrakce jako je národní park Pomorské jezero. Tato vodní plocha je významným hnízdištěm ptáků. Pomorie je krásným letoviskem s unikátním léčivým bahenním koupáním, krásnými plážemi a bohatou historií a kulturou. Město nabízí turistům mnoho možností k odpočinku i relaxaci. Je taktéž vhodné coby výchozí bod k objevování dalších turistických atrakcí v okolí.

Primorsko

Primorsko, populární letovisko na jižním pobřeží Bulharska, najdete asi 50 kilometrů jihovýchodně od přístavu Burgas. Městečko se rozkládá na malebném poloostrově a je známé svými krásnými plážemi. Ty se táhnou podél pobřeží po obou stranách poloostrova. Pláže v Primorsku jsou velmi oblíbené u turistů díky čistému moři a jemnému písku. Primorské pláže nabízí svým návštěvníkům možnosti různých vodních aktivit, jako je windsurfing, kitesurfing nebo plachtění na lodi.

Kromě pláží má Primorsko v rukávu také bohatou turistickou infrastrukturu. Městečko nabízí návštěvníkům Bulharska mnoho restaurací a kaváren, kde si turisté mohou vychutnat místní speciality. V malých obchůdcích a krámcích se pak dají nakupovat třeba suvenýry. Ve městě se také nalézá několik parků a zahrad, kde si můžete ve stínu vzrostlých stromů odpočinout od slunce a v klidu se procházet.

V blízkosti Primorska můžete navštívit několik zajímavých turistických atrakcí. Vypravte se například do národního parku Ropotamo. Ten je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin a proslavil Bulharsko daleko za jeho hranicemi. Park nabízí turistům možnost procházek v nedotčené přírodě. Vidět tu můžete i vodopády a jeskyně. Další turistickou atrakcí v blízkosti Primorska je národní park Strandža. Ten se proslavil pískovcovými skalními útvary a starobylými hrobkami.

I v Primorsku, podobně jako třeba v Sozopolu, se konají různé kulturní a sportovní akce. Můžete se těšit třeba na festivaly a koncerty. Ale též na četné sportovní turnaje. Primorsko totiž disponuje krytým bazénem a sportovním centrem, jenž nabízí možnost sportovních aktivit i v případě špatného počasí. Primorsko se v Bulharsku řadí k hezkým letoviskům s mnoha možnostmi k odpočinku, relaxaci a vodním volnočasovým aktivitám. Město turistům nabízí bohatou turistickou infrastrukturu, krásné pláže a spoustu turistických atrakcí v okolí.

Bulharské plážové potěšení

Bulharsko je dovolenkovou destinací, jež se může pochlubit fantastickým pobřežím a skvělými místy ke koupání v Černém moři. To z něj dělá ideální místo pro letní dovolenou u moře. V Bulharsku najdete několik úžasných pláží s čistou vodou, jako stvořenou ke koupání, vodním sportům nebo jen tak lenošení na slunci. Resorty Zlaté písky a Slunečné pobřeží jsou dvě z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Bulharsku s kilometry jemného zlatavého písku na plážích a spoustou turistického vybavení.

Kromě krásných pláží má Bulharsko v zásobě i třeba bohaté kulturní dědictví. I to z něj činí atraktivní destinaci pro zahraniční turisty. Přímo v blízkosti prázdninových center na pobřeží se nachází několik významných historických památek. Kupříkladu historické město Nesebar, staré více než 3000 let, či starobylé ruiny v Sozopolu. Návštěvníci Bulharska mohou tato místa prozkoumat během svého pobytu na plážích, nebo si udělat celý jednodenní výlety k okolním lokalitám.

K unikátnímu zážitku z letní dovolené u moře v Bulharsku přidává i místní kuchyně. Pokrmy z čerstvě ulovených mořských plodů, jako je grilovaná chobotnice nebo kalamáry, podávané se sklenkou místního vína, jsou nezapomenutelným kulinářským zážitkem z teplých letních večerů u Černého moře v Bulharsku.