Španělsko

Slunečné léto

Na světě je asi skutečně jen minimum lepších způsobů, jak strávit letní dovolenou, než v krásném Španělska. Díky své jedinečné kultuře a pulzující atmosféře zanechá Španělsko ve svých návštěvnících trvalé vzpomínky. Od rozmanité krajiny až po lahodnou kuchyni. Následující řádky mohou být jakýmsi návodem, jak co nejlépe využít letní dovolenou ve Španělsku.

Chcete-li začít svůj pobyt ve Španělsku ve velkém stylu, využijte španělského slunečného počasí a prozkoumejte některé z mnoha pláží Středozemního moře. Při této příležitosti můžete také blíže poznat některá města na středomořském pobřeží, k nimž se řadí Barcelona nebo Valencie. V každém z nich zažijete různé typy kultur. Poznejte je prostřednictvím jejich hudby, umění a architektury. Pokud ale chcete zažít ve Španělsku klidnější a uvolněnější atmosféru, vydejte se do menších vesnic a měst. V nich poznáte daleko autentičtější Španělsko. Zároveň budete mít přístup na pláže a další atrakce v okolí, kde nebývá tolik turistů jako v populárních španělských letoviscích.

Pláž v Barceloně

Když už byla řeč o Barceloně, její pláž je ideálním místem ke strávení letní dovolené. Ať už hledáte romantiku či vzrušení, Barcelona má pro každého něco. Je k nalezení přímo na španělském pobřeží Středozemního moře a je domovem některých z nejkrásnějších pláží světa. Se svým slunečným klimatem a zlatým pískem nabízí Barcelona spoustu příležitostí k relaxaci i zábavě.

Živou plážovou kulturu v Barceloně lze díky zdejšímu mírnému klimatu zažít v každém ročním období. Mezi oblíbené aktivity tu samozřejmě patří, podobně jako po celém Španělsku, opalování a koupání v průzračných vodách moře. K těmto činnostem přidává Barcelona i třeba možnost nakupování podél Las Ramblas. V Barceloně najdete spoustu plážových barů a klubů, nabízejících živou hudbu a zábavu po celý den. Proto je tady vždy celkem snadné najít něco, co se bude líbit každému z jejích návštěvníků.

Španělská kultura

Léto je čas rodinné zábavy, odpočinku a relaxace. Ale na dovolené ve Španělsku je léto taktéž časem poznávání jedinečné kulturní tradice země. Každoročně od června do srpna nabízí Španělsko svým návštěvníkům přímý pohled do živé kultury se vzrušujícími aktivitami. Ty sahají od hudebních festivalů až po venkovní trhy. Vzhledem k tomu, že se v letních měsících po celé zemi děje tolik věcí, ve Španělsku si každý najde to, co jej zajímá.

Od tradičního festivalu San Jose v Barceloně po moderní architekturu Gaudího parku v Madridu. Španělské svátky jsou plné nezapomenutelných zážitků. A i když mohou být některé z těchto akcí mimo Španělsko relativně neznámé, stále přitahují obrovské množství lidí. A i turisté se často chtějí zúčastnit populárních místních slavností, jako je tanec u ohňů nebo procházka mezi barevnými pouličními umělci a ochutnávání lokální kuchyně.

Španělské pobřeží

Bližší průzkum pobřežního Španělska je výbornou možností, jak poznat kulturu a krásu této jihoevropské země. Od vynikající kuchyně v Barceloně až po úžasné pláže podél Costa Brava. Letní dovolená ve Španělsku nabídne každému z jeho návštěvníků to, po čem touží. Turisté tady mohou prozkoumat malebná města, jako je Valencie, anebo si vyzkoušet řadu outdoorových aktivit. K nim patří například jízda na kajaku, plachtění a surfování. Pro ještě více zážitků ze Španělska se mohou cestovatelé vydat na delší cestu podél moře. A zastavit se v každém městě, aby nasáli jejich jedinečný charakter a atmosféru.

Da se najít spousta ikonických míst a atrakcí, které byste si během letní dovolené ve Španělsku neměli nechat ujít. Téměř povinností je ve Španělsku návštěva katedrály La Sagrada Familia. Podobně je tomu i třeba se strávením příjemného dne na Playa de las Catedrales s úchvatnými skalními útvary, vytesanými vlnami přímo na břehu moře.

Costa Brava

Costa Brava ve Španělsku je skvělou destinací pro každou letní dovolenou. Toto členité pobřeží se rozkládá na severovýchodě Katalánska. Daleko za hranicemi Španělska je známé svou úchvatnou krásou, křišťálově čistou vodou a úžasnými plážemi s bílým pískem. S 200 kilometry pobřeží k prozkoumání a bližšímu poznání není divu, že tolik cestovatelů touží na vlastní oči vidět a zažít touto malebnou oblast.

Region je vhodnou oblastí k odpočinku aktivních jedinců. K dispozici je tu spousta aktivit, které můžete vyzkoušet. Na Costa Brava je populární plavání, šnorchlování, jízda na kajaku a dokonce i potápění kolem některých krásných zátok, jež zdejší břehy lemují. Kdo preferuje klidnější aktivity a dává přednost uvolněnějšímu tempu, můžete vyzkoušet rybaření nebo ochutnat tradiční katalánskou kuchyni. A třeba přitom sledovat jeden z mnoha působivých východů slunce, která tato oblast nabízí.

Západy slunce a sangria

Západy slunce a sangria jsou jen dvě z nezapomenutelných vzpomínek, které můžete zakomponovat do plánování letní dovolené ve Španělsku. Během pobytu v této pulzující zemi si každý může najít to, co jej zajímá. Od ikonických měst až po úžasné pláže. Ať už hledáte zvlněné kopce Andalusie či živé ulice Barcelony, Španělsko vám jistě poskytne zážitek jako žádný jiný.

Pokud vás fascinují západy slunce, návštěva Malagy asi bude nezbytnou součástí vaší dovolené ve Španělsku. Právě v těchto místech se totiž můžete kochat malebnými výhledy, popíjet osvěžující sklenku sangrie a sledovat, jak se obloha mění v odstíny růžové a oranžové, jak slunce zapadá směrem nad Atlantický oceán. Ti, co si chtějí užít chvíli o samotě, se mohou vypravit na výlet lodí s přáteli anebo rodinou. Možná během plavby zahlédnete i delfíny, dovádějící v jejich přirozeném prostředí.

Tajné pláže

Ach, léto ve Španělsku. Se svými plážemi se zlatým pískem a čistou vodou je velice snadné pochopit, proč je Španělsko oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Zatímco vyhlášené pobřeží Středozemního moře překypuje životem a barvami, stále tady najdete oblasti, které zatím zůstávají masovým turismem poměrně nedotčené. A právě taková místa stojí za to během pobytu ve Španělsku blíže poznat a prozkoumat.

Sbalte si plážový ručník a připravte se na jedinečný zážitek na některých z nejskrytějších španělských pláží. Od malých zátok až po divoké úseky písku, každá je krásná. Cala Llevado na Costa Brava se může pochlubit bílými útesy, obklopenými tyrkysovou vodou. Ta je ideální ke koupání a šnorchlování. Pláž Benirras na nedalekém ostrově Ibiza zase nabídne úžasné výhledy na západy slunce ze svého skalnatého pobřeží.

Dokonalý plán na léto

Prožijte toto léto ve Španělsku a prozkoumejte jeho poklidnou krásu. Od úžasných pláží Costa Brava až po majestátní pohoří Sierra Nevada. Španělsko nabízí každému nepřeberné množství vzrušujících destinací k prozkoumání. Ať už máte zájem o odpočinkovou dovolenou nebo akční pobyty, v této dynamické zemi najdete vše, na co si vzpomenete.

Objevte historii, kulturu a španělskou kuchyni na cestách po pulzujících městech, jakými jsou je Madrid a Barcelona. Udělejte si procházku po plážích s bílým pískem nebo si prohlédněte neuvěřitelné památky z vrcholků starobylých hradů. Ochutnejte tradiční španělské tapas v místních restauracích či prozkoumejte slavná umělecká díla renomovaných umělců. S bezpočtem dostupných aktivit si každý na své cestě do Španělska najde něco, co si užije.

Maximální zábava a slunce

Španělsko je atraktivní destinací pro dovolenou pro cestovatele, kteří chtějí zažít něco mimořádného. Díky slunečnému podnebí, rozmanité krajině a nespočtu atrakcí si tady každý najde něco, na co se může těšit. Ať už toužíte po odpočinku a relaxaci anebo vzrušujícím dobrodružství, Španělsko má vše. Věnujte se tady čemu chcete. Od lenošení na krásných plážích až po poznávání starobylých památek a rušných městských ulic. Čas, strávený ve Španělsku, to je maximum zábavy a slunce současně.

Země se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pobřeží na světě. Najdete zde úseky s mnoha malebnými vesnicemi, situovanými mezi zátokami. Navštivte živá přímořská letoviska, jakým je třeba Xabia nedaleko Benidormu, abyste okusili tradiční kulturu se spoustou nákupních příležitostí a vynikající místní kuchyní. Na milovníky přírody tu čeká spousta národních parků s horami, jezery a lesy. Parky nabízejí vzrušující turistické stezky, jako stvořené k outdoorovému dobrodružství.

Nekonečné dobrodružství

Španělsko je zemí s jedinečnou kulturou a spoustou příležitostí k objevování. Od starobylých měst Madrid a Sevilla až po úžasné pláže Barcelony a Malagy. V tomto ráji dovolených si každý najde to své. Všem, co touží po nekonečném letním dobrodružství, má Španělsko co nabídnout. Krásné scenérie, výbornou kuchyni a pulzující noční život.

Prohlídky historických míst, jako je katedrála La Sagrada Familia v Barceloně, procházky po křivolakých uličkách Granady. Ve Španělsku se budete moci věnovat spoustě aktivit, které vás během dovolené zabaví na spoustu hodin. Díky skvělé poloze v blízkosti střední Evropy i severní Afriky můžete ze Španělska snadno prozkoumat více zemí během jedné cesty. Užijte si sluncem zalité dny na některé z nejkrásnějších evropských pláží. Případně si udělat jednodenní výlet na Gibraltar za nákupy a prohlídkou památek.

Koupání mimo hlavní pláže

Pokud plánujete letní dovolenou ve Španělsku, určitě byste se měli podívat i dále za hranice typických turistických míst. Zvažte třeba objevování některých z dobře utajených zátok před masovou turistikou. Tyto skryté poklady nabízejí návštěvníkům Španělska jedinečný zážitek, jenž nikde jinde nenajdete. S průzračně čistou vodou, odlehlými písečnými plážemi, skrytými zátokami a útesy taková místa milovníky moře a pláží rozhodně nezklamou.

Udělejte si čas na prozkoumání těchto jedinečných lokalit a užijte si okouzlující krásu španělského pobřeží. Šnorchlování podél mořských břehů, opalování na plážích se zlatým pískem, koupání v tajných zátokách nebo objevování skalnatých útesů. Každá návštěva Španělska bude nezapomenutelným zážitkem. Ať už hledáte dobrodružství nebo odpočinek, tato exkluzivní místa nabízejí každému dle jeho přání.

Nádherné pobřeží

Strávit letní dovolenou ve Španělsku může být opravdu velkolepým zážitkem. Od historických památek Madridu po malebné vesničky Andalusie. Na celém území Španělska je tolik míst k prozkoumání. Ale jedním z vůbec největších lákadel pro mnoho návštěvníků jsou nádherné španělské pláže. Od odlehlých zátok, kde budete po celý den takřka sami, až po rušná letoviska. Každý si ve Španělsku může najít místo ke koupání, které bude vyhovovat přesně jeho potřebám a přáním.

Samotné středomořské pobřeží země je místem koncentrace až neuvěřitelných pláží. Přičemž třeba úseky, jakým je Costa del Sol, jsou vhodné nejen pro jednotlivce a páry, ale i celé rodiny s malými dětmi. Na opačné straně Španělska, na galicijském pobřeží u Atlantského oceánu, zase najdete zvlněné písečné duny a široká otevřená prostranství. Ať už toužíte po pohodové dovolené na pláži, popřípadě doufáte v akční dobrodružství, úžasné španělské pláže vaše požadavky rozhodně uspokojí.

Nejlepší místa ke koupání

Pokud hledáte nejlepší místa ke koupání ve Španělsku, pak se tu dají najít lokality, vyčnívající nad ostatními. Kupříkladu pobřeží Středozemního moře je domovem mnoha idylických míst s čistou vodou a bílými písečnými plážemi. Costa Blanca se může pochlubit některými z nejoblíbenějších míst ke koupání v celém Španělsku. A to včetně pláží Calpe a Guardamar del Segura. Obě tyto lokality nabízejí spoustu slunečního svitu, stejně jako dostatek prostoru ke koupání či opalování.

Španělsko a jeho středomořské pobřeží nabízí turistům možnost věnovat se množství různých činností. Od plavání a šnorchlování až po jízdu na vodním skútru a rybaření. Pláže podél klidné modré vody jsou ideální k opalování a procházkám po pláži. Dobrodružnější povahy mají též možnost jízdy na kajaku nebo paddleboardingu. Každopádně bez ohledu na to, jakou aktivitu si vyberete, budete při prozkoumávání pobřeží z hladiny moře odměněni úchvatnými výhledy.

Velkolepá pobřeží

Španělsko je známé svými dlouhými písečnými plážemi. Ty se často táhnou kam až oko dohlédne. Chcete-li ve Španělsku prožít nezapomenutelnou letní dovolenou, proč třeba neprozkoumat velkolepé španělské pobřeží? Jde o skvělý způsob, jak se vžít do místní kultury. Ať už chcete najít klidné místo k odpočinku, nebo vzrušující lokalitu k aktivitám plným dobrodružství, úžasné španělské moře vám poskytne spoustu možností jak se dobře pobavit. Užijte si úchvatné výhledy na krásné středomořské pláže s křišťálově čistou vodou. Objevujte tajné zátoky, obklopené bujnou vegetací a působivými skalními útvary. Pokud chcete nasát španělskou kulturu a zároveň si vytvořit vzpomínky na celý život, bližší objevování velkolepého španělského pobřeží je tou správnou volbou.

Například na Costa del Sol mohou návštěvníci zažít všechny druhy outdoorových aktivit. K těm nejpopulárnějším patří plavání, šnorchlování a parasailing. Otevřena je tu i spousta plážových barů, kde si můžete vychutnat drink a přitom pozorovat ruch na moři. Dále na jih, v oblasti Granady, se před vámi otevřou malebné výhledy z útesu na Středozemní moře. Taktéž se tady setkáte s prvky maurské architektury. Těm, kdo chce něco uvolněnějšího, nabízí třeba Cádiz kilometry krásných písečných pláží se spoustou plážových barů a restaurací.

Galicie

Galicie je region na severozápadě Španělska a taktéž jde o zajímavé místo ke strávení letní dovolené. V každém případě má jedinečnou kulturu a historii. To z něj dělá jedno z nejkrásnějších míst k návštěvě v průběhu vašeho pobytu ve Španělsku. Pokud hledáte něco, co se netýká masové turistiky, pak by objevování skrytých vesnic v Galicii mělo být na prvním místě vašeho seznamu.

Galicijské vesnice nabízejí cestovatelům pohled do autentického španělského života. S dlážděnými ulicemi, lemovanými barevnými domy. S místními trhy, kde se podávají lahodné regionální speciality, a přátelskými místními obyvateli. Od středověkých hradů na svazích kopců až po vzdálené rybářské přístavy, vklíněné mezi svěžími zelenými horami. Tyto nedotčené vesnice v Galicii mají bezpochyby své osobité kouzlo.

Podmanivá kuchyně plná slunce

Jak se blíží letní sezóna, je čas začít plánovat dovolenou. A Španělsko by určitě mělo být na jednom z prvních míst. Se svými úchvatnými městy, úžasnými plážemi a jedinečnou kuchyní je Španělsko destinací, která nabídne každému ze svých návštěvníků to, po čem touží.

Ve Španělsku není nouze o vynikající jídla, která si můžete vychutnat, když jste tady. Vždyť dovolená u moře ve Španělsku je dobrou příležitostí též k objevování místní gastronomie. Ideálně v místech, blízkých ke zlatavému písku pláže a moři. Ať už chcete ochutnat tradiční lahůdky, třeba sušenou šunku jamon iberico, nebo dušené pokrmy z mořských plodů, kupříkladu calderetu de marisco, vaše chutě tu určitě zklamány nebudou. Dejte si večeři pod širým nebem v barech a restauracích na okouzlujících náměstích a pokochejte se kulturou a klimatem této působivé země.

V takové zemi, kde je jídlo součástí života a kultury, potěší letní dovolená vaše chuťové pohárky měrou vrchovatou. A Španělsko přesně takovou destinací je.

Kulinářské turné

Španělsko je po celém světě taktéž dobře známé svými lahodnými tapas. Z tohoto důvodu je oblíbenou destinací turistů, kteří si rádi užívají nejen slunce, moře a pláží, ale i dobrého jídla. Jedinci, kteří chtějí zažít to nejlepší ze španělské kulinářské nabídky, by měli vyzkoušet je Tapas Trails. Tedy jakousi cestu za tapas. Takové turné je ideálním způsobem, jak blíže poznat tento typicky španělský fenomén.

Organizovaná cesta Tapas Trail zavede hosty na komentovanou prohlídku některými z nejznámějších španělských měst. Včetně hlavního města Madridu, Barcelony a San Sebastianu. Po cestě mohou návštěvníci ochutnat tradiční pokrmy, jako je tortilla española a patatas bravas. A zároveň se dozvědět něco o historii a kultuře každého navštíveného regionu. Díky zastávkám v místních barech a vinařstvích, kde se podávají regionální speciality, jako je klobása chorizo nebo sýr Manchego v různých stylech, tato cesta poskytuje dostatek příležitostí ochutnat vše, co Španělsko z pohledu gastronomie nabízí.

Vína z La Rioja

Oblast La Rioja je daleko za hranicemi Španělska známá svými vynikajícími víny. La Rioja, ležící v severní části země, je skvělým místem k návštěvě během vaší letní dovolené ve Španělsku. S více než 500-letou vinařskou tradicí tato oblast produkuje jedny z nejlepších vín v Evropě.

Vinice La Rioja jsou domovem více než 500 vinařství. Produkují se tady různá červená a bílá vína. Tempranillo, Garnacha a Graciano jsou pouze některé z nejoblíbenějších zdejších odrůd. Tyto plné chutě se dokonale hodí k tapas či jiným výtvorům španělské kuchyně. Pokud budete mít během dovolené čas, zvažte návštěvu jednoho či dvou takových vinařství. Může to pro vás být nezapomenutelným zážitkem.