Kanárské ostrovy

Koupel ve slunečních paprscích

Strávit letní dovolenou na Kanárských ostrovech může být skvělý způsobem, jak si v klidu odpočinout a současně si užívat hřejivých slunečních paprsků. Kanárské souostroví se rozkládá daleko na jihu, u pobřeží západní Afriky. Nabízí idylické prostředí, kde si můžete odpočinout od každodenní pracovní rutiny a nasát tolik potřebný odpočinek. Je známo, že slunce zlepšuje náladu. Současně podporuje syntézu vitamínu D, jenž pomáhá udržovat silné kosti, zmírňuje stres a skýtá řadu dalších zdravotních pozitiv.

Zájemci o návštěvu Kanárských ostrovů se mohou těšit na spoustu aktivit. O své dovolené u moře si z jejich nabídky mohou vybrat přesně podle toho, jaký druh zážitku hledají. Koupání v křišťálově čistých vodách, prozkoumávání starých měst se starobylou architekturou, nebo prostě jen lenošení na pláži a opalování. Všechny tyto oblíbené činnosti jsou na Kanárských ostrovech jako doma.

Průzkum ostrovního ráje

Od malebných pláží až po úchvatnou krajinu. Kanárské ostrovy nabízejí každému z jeho návštěvníků nezapomenutelný zážitek z dovolené. Ať už hledáte dobrodružství plné adrenalinu, či odpočinkovou dovolenou na pláži, toto španělské souostroví může nabídnout vše. Cesta na Kanárské ostrovy, domov některých z nejpozoruhodnějších evropských scenérií, vás zavede do pohlednicově dokonalé krajiny a nedotčených přírodních rezervací. Ponořte se do místní kultury a prozkoumejte zdejší umělecké galerie. Poslouchejte živou hudbu a ochutnejte tradiční kuchyni v místních restauracích. Ti, kteří hledají více vzrušujících aktivit, mají na Kanárských ostrovech spoustu příležitostí k surfování či šnorchlování podél úžasného pobřeží. Klidnější povahy se zase mohou vydat třeba na procházku jedním z mnoha nedotčených národních parků.

Radostné útěky na pláže

Hledáte ideální místo, kde prožít parádní letní dovolenou? Pak nehledejte nic jiného než Kanárské ostrovy. Toto úžasné souostroví je plné plážových dobrodružství a zábavy. Díky celoročně teplému počasí a krásnému pobřeží si na Kanárech užije každý. Objevte křišťálově čisté vody, hemžící se bohatým podmořským životem. Vyzkoušejte četné vodní sporty. Případně jen relaxujte na idylických plážích, zatímco si budete užívat slunce. Od plavání po surfování, od šnorchlování po plachtění. Nezapomenutelné vodní dobrodružství na vás čeká právě na Kanárských ostrovech.

Odpočiňte si od všedního stereotypu a vydejte se na radostný plážový útěk od běžných starostí, na který vy ani vaše rodina jen tak nezapomene. Díky spoustě aktivit na výběr a dechberoucí scenérii všude kolem budete mít na Kanárských ostrovech jistotu, že prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Jedinečné zážitky

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou prázdninovou destinací všech jedinců, kteří si na letní dovolené chtějí užít teplé slunce a písečné pláže. Kanárské souostroví, rozkládající se západně od pobřeží Maroka, je známé svou poutavou krajinou, přátelskými místními obyvateli a vynikající kuchyní. Od koupání v křišťálově čistých vodách až po objevování sopečného terénu. Na Kanárských ostrovech je toho tolik, co můžete dělat.

Těm z návštěvníků souostroví, kteří si chtějí svou letní dovolenou udělat opravdu nezapomenutelnou, nabízejí Kanárské ostrovy spoustu jedinečných zážitků, které jinde nenajdete. Zúčastněte se outdoorového dobrodružství, jako je šnorchlování anebo pěší turistika kolem hory Teide. Navštivte některá z nejznámějších měst na ostrovech, k nimž náleží třeba Santa Cruz de Tenerife nebo Las Palmas de Gran Canaria. Prozkoumejte ostrovní minulost výletem do koloniální architektury na Grand Canarii.

Průzkum moře

Poznávání přírodních krás moře a života pod hladinou nebylo nikdy jednodušší než na letní dovolené na Kanárských ostrovech. Souostroví je nejen místem, kde najdete některé z nejúžasnějších evropských pláží. Je též domovem obdivuhodné divoké zvěře. Kde jinde si můžete zaplavat s delfíny či zašnorchlovat mezi korálovými útesy. Na Kanárech budete mít řadu příležitostí, jak si užít přítomnosti těchto stvoření v jejich přirozeném prostředí.

Kanárské ostrovy totiž nabízejí nepřeberné množství aktivit všem návštěvníkům, kteří touží po malém dobrodružství. Udělejte si výlet za pozorováním delfínů. Na vlastní oči uvidíte, jak dovádějí ve vodách podél pobřeží. Nebo se vydejte na šnorchlování kolem korálových útesů či dokonce několika vraků lodí. Kanáry jsou jako stvořené k objevování života pod hladinou. A pokud je pro vás lákavější přístrojové potápění, vydejte se na ostrov El Hierro a prozkoumejte jeho četné podvodní jeskyně.

Nezapomenutelné zážitky

Když se řekne nezapomenutelná letní dovolená, mnoho lidí si vybaví i teplé, sluncem zalité pláže Kanárských ostrovů. Toto španělské souostroví je známé svou jedinečnou přírodní krásou a řadou aktivit, vhodných pro všechny věkové kategorie.

Ať už si chcete odpočinout na idylické pláži na Fuerteventuře, nebo prozkoumat sopečnou krajinu Lanzarote, Kanárské ostrovy nabízejí každému ze svých návštěvníků nepřeberné množství zážitků. A právě zážitky dělají z Kanárů skvělé místo pro vaši příští letní dovolenou. Můžete se těšit na nepřeberné množství činností. Od koupání v křišťálově čistých vodách až po objevování skrytých zátok a starověkých míst. Tato prázdninová destinace má v zásobě něco pro každého. Prozkoumejte malebné vesničky ve vnitrozemí, nebo vyzkoušejte některý ze vzrušujících vodních sportů. Na Kanárech máte tolik možností, jak si s rodinou či přáteli vytvořit nezapomenutelné a trvalé vzpomínky.

Úžasné pláže

Kanárské ostrovy jsou známé svými úžasnými plážemi. Ty z nich dělají skvělou destinaci pro letní dovolenou. Ať už hledáte dny plné dobrodružství, či zda si jen chcete odpočinout u moře, na ostrovech si vybere každý. Od surfování na Fuerteventuře po šnorchlování na Lanzarote. Nabízí se spousta aktivit, které si můžete dokonale užít a přitom se ještě opalovat v hřejivých paprscích slunce.

Co dělá Kanárské ostrovy z pohledu cestování ještě výjimečnějšími, je jejich jedinečný výběr krásných pláží. Pláž El Cabrón na Lanzarote s křišťálově čistou vodou a zlatým pískem je jedním z nejmalebnějších míst v Evropě. Kdo naopak prahne po adrenalinu, může zamířit na pláž La Caleta poblíž Puerto de la Cruz. Ta je vyhlášená širokou nabídkou vodních a plážových sportů.

Poznávání přírody

I bližší poznávání přírody patří k populárním a oblíbeným způsobům, jak strávit letní dovolenou. Kanárské souostroví sedmi hlavních ostrovů je totiž mimochodem domovem jedné z nejúžasnějších biodiverzit v Evropě. Od sopečných vrcholů až po křišťálově čisté vody, plné mořského života, si budou moci na Kanárech jejich návštěvníci užívat vše, co příroda zdejší nabízí. A zároveň si vychutnávat teplé klima a uvolněnou atmosféru.

Rozmanitý terén Kanárských ostrovů z nich dělá ráj i pro milovníky outdooru i dobrodruhy. Ať už dáváte přednost pěší turistice bujnými lesy, či objevování starověkých jeskyní, na Kanárech se nudit rozhodně nebudete. Milovníky divoké zvěře a pozorování ptactva určitě potěší, že se ostrovy mohou pochlubit více než 130 druhy ptáků.

Kanárské sluneční prázdniny

Jedinci, kteří hledají útěk od všednosti, se mohou na Kanárských ostrovech těšit na dny plné slunce a příjemně vlahé noci. Máte-li rádi právě takové počasí, pak jsou Kanárské ostrovy perfektní destinací. Sedm hlavních ostrovů čeká na bližší prozkoumání a poznání. Každý z nich nabízí své vlastní jedinečné atrakce a zážitky, co se postarají o letní dovolenou jako žádnou jinou. Od slavné sopky Teide na Tenerife až po třpytivé pláže Gran Canaria. Na tomto krásném atlantském souostroví si užije každý.

Kanárské ostrovy vás nenechají se nudit. Nabízejí celou řadu nejrůznějších aktivit, od okružních jízd a výletů lodí až po vodní sporty a odpočinkové aktivity. Vydejte se na výlet po ostatních ostrovech, nebo si vychutnejte lenošení na jedné z mnoha malebných kanárských pláží. Ať už hledáte dobrodružství nebo odpočinek, na Kanárech ho najdete nepřeberné množství.

Nepřekonatelné scenérie

Díky svým nepřekonatelným přírodním scenériím jsou Kanárské ostrovy nezbytnou destinací pro letní dovolenou. Toto španělské souostroví je dobře známo svým příjemným klimatem a obrovským množstvím přírodních krás. Od křišťálově čisté vody v moři podél ostrovů přes zlaté pláže při pobřeží až po svěží hory ve vnitrozemí. Kanárské ostrovy vždy nabízejí po celý rok svým návštěvníkům něco jedinečného a unikátního.

Největším ostrovem Kanárských ostrovů je Tenerife. Tenerife se může pochlubit takřka vším. Malebnými turistickými stezkami i rušným nočním životem. Návštěvníci Tenerife tady mohou zažít přírodu v její nejlepší formě. Mohou se vydat na výletu na horu Teide, popřípadě si udělat klidnou procházku jednou z mnoha vesnic, rozesetých po celém ostrově. O něco dále na jih se rozkládá Gran Canaria. Ideální místo pro letní dovolenou jedinců, kteří hledají slunečné dny na nedotčených plážích.

Průzkum světa pod hladinou

Letní dovolená na Kanárských ostrovech je taktéž skvělým způsobem, jak prozkoumat některé z podmořských zázraků tohoto krásného souostroví. Kanárské ostrovy nabízejí, se svými křišťálově čistými vodami, živými korálovými útesy a mořským životem, nezapomenutelný zážitek potápěčům i příznivcům šnorchlování.

Na Kanárech totiž budete mít přístup k některým z nejlepších potápěčských lokalit v Evropě. Ať už jste zkušený potápěč, který hledá náročné ponory, či začátečník, jenž se v potápění zatím jen začíná orientovat, na Kanárských ostrovech se najde něco pro každého. Od barevných korálových zahrad, hemžících se tropickými rybami, a fascinujících vraků potopených lodí až po úžasné mořské jeskyně, plné přírodních krás a rozmanitého vodního života. Potápěčské lokality na Kanárských ostrovech určitě nadchnou i ty nejzkušenější cestovatele.

Mořské ekosystémy

Kanárské ostrovy jsou sice již několik dekád známé coby přední destinace k letním pobytům u moře. Často se ale přehlížejí až neuvěřitelné mořské ekosystémy, které ve vodách okolo souostroví existují. Díky křišťálově čisté vodě a obrovskému množství živočišných druhů mohou návštěvníci Kanárů zažít oázu vodního života, která se nepodobá žádné jiné.

Kanáry jsou domovem rozmanité škály organismů. A to nad i pod hladinou moře. Podvodní průzkum vám odhalí živé korálové útesy. plné barevných ryb a bezobratlých. Skalnaté pobřeží pak poskytuje domov korýšům a dalším malým tvorům. Na souši žije také široká škála druhů. K nim patří kupříkladu endemická ještěrka nebo poštolka. Všechna tato jedinečná stvoření tvoří součást neuvěřitelně bohatého ekosystému, který návštěvníkům souostroví nabízí nezapomenutelné dobrodružství.

Šnorchlování a potápění

Pokud hledáte letní destinaci, která vám dá široké možnosti objevovat zázraky přírody, pak jsou Kanárské ostrovy tou správnou volbou. Díky křišťálově čisté vodě v moři a množství divoké zvěře na pevnině jsou šnorchlování a potápění dvě aktivity, které by rozhodně neměly chybět v itineráři vašeho léta.

Kanárské ostrovy jsou známé svým rozmanitým mořským životem, teplým tropickým klimatem a vynikající viditelností pod vodou. Ta umožňuje pod hladinou spatřit cokoli. Od barevných korálů až po velká hejna ryb. Ať už teprve začínáte, nebo patříte ke zkušeným potápěčům, můžete se zúčastnit zajímavých ponorů po celém souostroví. Lokalit jsou tu desítky, od mělkých útesů až po hluboké stěny. Na ty, co dávají přednost šnorchlování, tu čekají místa, nabízející pohled na spoustu druhů ryb z bezprostřední blízkosti.

Tajemství pod hladinou

Asi všichni ví, že Kanárské ostrovy jsou rájem milovníků pláží. Věděli jste ale, že ta opravdová krása se skrývá pod hladinou moře? Průzkum hlubin odhaluje úžasný svět rozmanitého podmořského života, exotických korálových útesů a dokonce i vraků lodí. Ať už teprve začínáte se šnorchlováním, nebo jste zkušeným potápěčem, letní dovolená na Kanárských ostrovech je skvělou příležitostí k odhalení jejich skrytých tajemství.

Křišťálově čisté vody nabízejí návštěvníkům bezkonkurenční pohled na některé skutečně pozoruhodné tvory. Od mořských želv až po barevné tropické ryby, v každém koutě lze objevit něco nového. Přístrojoví potápěči navíc mohou prozkoumat nespočet vraků lodí, plných tajemných artefaktů z minulých staletí. Odvážní dobrodruzi pak budou mít též šanci zahlédnout delfíny a velryby, migrující těmito vodami.

Tajné pláže

Pokud hledáte jedinečný a vzrušující způsob, jak strávit letní dovolenou, Kanárské ostrovy jsou ideální destinací. Jedním z jejich nejlépe střežených tajemství jsou skryté pláže, nacházející se na těchto jinak pulzujících ostrovech. Od zapadlých zátok až po odlehlé sopečné břehy. Při objevování tajných pláží na Kanárských ostrovech si užije každý.

Křišťálově průzračné vody, obklopující toto španělské souostroví, z něj dělají ideální místo k odpočinku i dovádění na plážích a objevování nových míst. Ať už chcete relaxovat na jemném bílém písku, anebo prozkoumat dramatickou pláž s černým pískem, vydejte se na kanárské pobřeží.

Fascinující západy slunce

Během letní dovolené na Kanárských ostrovech můžete spatřit i ty nejúžasnější západy slunce, jaké jste kdy viděli. Navíc každou noc, když zapadne slunce, vytváří zdejší hory za svitu Měsíce a hvězd nezapomenutelný pohled, který vám vyrazí dech. Barvy se liší od zářivých oranžových až po sytě fialové a vytvářejí na obzoru překrásné obrazy. Užijte si večeři nebo procházku po pláži a přitom sledujte toto mimořádné představení.

Plavba kolem ostrovů

Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat velkolepé Kanárské ostrovy, je z paluby lodi. Loď totiž umožňuje turistům zažít takřka vše, co tento středomořský ráj může nabídnout. A to ze skutečně jedinečné perspektivy. Vody kolem Kanárských ostrovů jsou známé svou čistou, výbornou viditelností a množstvím podmořského života. Plavba na lodi je tak ideální volnočasovou aktivitou i pro turisty, kteří mají rádi potápění nebo šnorchlování.

Relax a odpočinek

Představte si, že necháte za zády shon každodenního života a přenesete se do tropického ráje. A to je přesně to, co můžete očekávat, když se vypravíte strávit letní dovolenou na Kanárské ostrovy. Toto malé souostroví u pobřeží severozápadní Afriky je skutečným rájem pro relaxaci a odpočinek.

Sedm hlavních ostrovů (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro) se postarají o spoustu aktivit, které dobře zabaví po celou dovolenou. Ať už se rádi kocháte nádhernými západy slunce nad hladinou moře, nebo prozkoumáváte bujné lesy, na Kanárech najdete nespočet příležitostí k dobrodružství i odpočinku.

Dobrodružství na Kanárech

Objevte dobrodružství na dovolené na Kanárských ostrovech. Na místě úžasných pláží, bujné vegetace a celoročního příjemně teplého počasí. Ať už si chcete odpočinout v houpací síti pod korunami vzrostlých palem, nebo se zúčastnit vzrušujících vodních sportů, Kanárské ostrovy mají vše. Se svými křišťálově čistými vodami, typickou vulkanickou krajinou a pulzujícími městy, k nimž patří Las Palmas na Gran Canarii a Santa Cruz na Tenerife, byste jen těžko hledali lepší místo, kam se dá uniknout z každodenního života. A užít si příjemný čas s rodinou nebo přáteli.

Těšte se na spoustu zábavy nejen na plážích u moře, ale i ve vnitrozemí. Od turistických stezek napříč členitým terénem až po výlety lodí kolem úchvatného pobřeží ostrovů. Prozkoumejte skryté zátoky, kde můžete šnorchlovat nebo se potápět, vydejte se na výlet lodí. Existuje přece tolik způsobů, jak si toto krásné souostroví užít.

Potápění se želvami

Ostrov Gran Canaria je bezpochyby oblíbenou destinací pro letní dovolenou, ale skutečný tahák této krásné části světa leží pod hladinou moře. Díky prvotřídní viditelnosti a množství podmořského života je Gran Canaria známá jako jedno z nejlepších míst k potápění v Evropě. Potápěči se mohou těšit především na nezapomenutelný zážitek z plavání s želvami v těchto úžasných vodách.

Podmořský svět v oblasti Gran Canaria je plný barevných korálových útesů. Ty nabízejí ochranu mnoha druhům ryb, včetně tuňáků a barakud. Potápěči tady narazí i třeba na velké mořské vějíře a houby, které jsou domovem nejrůznějších korýšů a měkkýšů.

Turistika na Teide

Výstup na sopku Teide na ostrově Tenerife je povinností každého, kdo navštíví Kanárské ostrovy. Jako nejvyšší vrchol Španělska není žádným překvapením, že tato ikonická hora každoročně přitahuje tisíce návštěvníků. Právě tady si totiž můžete bezprostředně užít dechberoucí výhledy a jedinečnou sopečnou krajinu Kanárských ostrovů. Ať už se vydáte na prohlídku s průvodcem, nebo se rozhodnete vrchol prozkoumat samostatně, na výběr budete mít ze spousty stezek a tras k objevování tohoto úžasného národního parku.

Výstup na vrchol hory Teide je v každém případě nezapomenutelným zážitkem. A to zejména když se dostanete na jeho nejvyšší bod, do nadmořské výšky 3.718 metrů nad okolní moře. Cestou vzhůru budete procházet rozmanitou krajinou. Budte postupovat od bujných borových lesů až po černé pouště, vytvořené z vychladlých lávových polí. Jakmile se dostanete na vrchol, určitě si udělejte čas na panoramatické výhledy na město La Palma.

Pláže ostrova La Palma

Pro ty, kteří hledají letní dovolenou na pláži, nabízejí Kanárské ostrovy spoustu příležitostí k objevování a relaxaci. Zvláště pozoruhodný je ostrov La Palma s množstvím odlehlých pláží, kam se lze dostat jen autem nebo po svých z vnitrozemí.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou jet autem, najdou na ostrově La Palma cesty, vinoucí se majestátní sopečnou krajinou a bujnými přírodními rezervacemi. Na své cestě objeví tiché zátoky, ukryté mezi členitými útesy, a také úseky jemného písku, omývané křišťálově čistou vodou. La Palma je ideální destinací pro páry, které hledají romantiku. Najdete tu ale i několik skvělých míst k šnorchlování a potápění. Právě tak totiž můžete lépe prozkoumat mořský život na ostrově.

Kanárská kuchyně

Kanárská kuchyně rozhodně bývá jedním z vrcholů letní dovolené na ostrovech. Místní gastronomie, známá kvůli čerstvým mořským plodům, pikantním dušeným jídlům a chutnému koření, je skutečně něčím výjimečným. Prozkoumávání místních restaurací a trhů poskytuje příležitost ochutnat místní chutě a objevit kulinářské tradice regionu. Od jídel ve stylu tapas po sladké dobroty, jako je bienmesabe (medový dort). Návštěvníci Kanárů mohou očekávat, že budou některými lahodnými jídly skutečně uchváceni.

Nejikoničtějším pokrmem kanárské kuchyně je pravděpodobně papas arrugadas, nebo též vrásčité brambory, podávané s omáčkou mojo. Tento jedinečný bramborový pokrm, připravený uvařením brambor ve slané vodě, se dokonale hodí k doprovodné pikantní červené či zelené omáčce z česneku, olivového oleje, kmínu a petržele.

V místní kuchyni se mísí španělské a africké chutě s důrazem na čerstvé mořské plody. Mezi tradiční jídla taktéž patří caldo de papas (bramborová polévka), sancocho canario (rybí guláš), berros con huevo cocido (salát z řeřichy s vařeným vejcem) a gofio escaldado (jídlo na bázi obilnin). V nabídce však nechybí ani další kuchyně, jako je italská, čínská a indická.