Itálie

Objevování pláží i západů slunce

Objevování italských pláží a západů slunce je skvělým způsobem, jak strávit parádní letní dovolenou v Itálii. Od dechberoucích výhledů na divoké útesy u Positana až po ikonická pobřeží na Sicílii. Žádný milovník pláží nemůže popřít, že Itálie má jedny z nejkrásnějších přímořských oblastí v Evropě. Dovolená na některé z pláží v Itálii, bohatých na kulturu a krásu, je něco, na co nikdy nezapomenete.

Ať už hledáte romantické místo ke sledování západu slunce, nebo živou atmosféru se spoustou vyžití, v Itálii si každý najde to své. Odpočiňte si na plážích s bílým pískem, které byly již mnohokrát vychváleny cestovatelskými časopisy až do nebo, nebo se věnujte některému z mnoha vodních sportů, k nimž patří kupříkladu šnorchlování a potápění. Prozkoumejte malebné vesničky na pobřeží Itálie, odkud si jejich návštěvníci mohou udělat výlet lodí, nebo se projděte po pulzujících promenádách plných restaurací a butiků ve vyhlášených letoviscích.

Autentická kuchyně

Léto v Itálii je jako vstoupit do snu. Pro milovníky italské kuchyně může být zážitek z konzumace autentických jídel u moře naprosto nezapomenutelný. Od voňavé focaccie přes čerstvě připravené těstoviny či rizoto s mořskými plody až po voňavé pesto. Itálie je plná spousty lahodných chutí a vůní, které čekají na své objevení.

V mnoha plážových restauracích po celé zemi mají návštěvníci možnost ochutnat klasické italské recepty, připravené s láskou a z místních surovin. Chuť pomalu vařených omáček, pečené zeleniny a čerstvých bylinek smíchaných s olivovým olejem nejvyšší kvality tvoří nezapomenutelné jídlo. Jeho chuť vám na jazyku zůstane ještě dlouho poté, co už Itálii opustíte. Ať už jde jen o rychlý oběd nebo pohodovou večeři při západu slunce nad Středozemním mořem, vaše chuťové pohárky budou určitě potěšeny.

Na plachetnici kolem Itálie

Plachtění v Itálii je perfektním způsobem, jak zažít opravdový italský ráj. Ať už jste zkušený námořník nebo začátečník, z paluby lodi můžete prozkoumat krásné italské pobřeží a ostrovy. S průzračně čistou vodou, úžasným pobřežím a řadou vynikajících jídel je Itálie ideálním místem pro letní dovolenou na jachtě.

Dovolená na plachetnici v Itálii nabízí nezapomenutelný zážitek. Budete mít spoustu času prozkoumat některé z nejmalebnějších evropských ostrovů a zátok. A zároveň objevit i skryté poklady Itálie. Užijte si dny, strávené na palubě lodi opalováním, koupáním v odlehlých zátokách a stolováním pod širým nebem. Ať už s přáteli, nebo rodinou. Sledujte jedinečný západ slunce nad tyrkysovými vodami. Dovolená na plachetnici v Itálii bude ta, na kterou určitě nikdy nezapomenete.

Gurmánský zážitek pod italským sluncem

Letní dovolená v Itálii je pro mnohé splněným snem. Tato jihoevropská země je plná neuvěřitelných míst, úžasné kultury i vynikajícího jídla. Ale jednou z nejlepší součástí každé italské dovolené bývá stolování pod širým nebem v objetí paprsků hřejícího italského slunce.

Malé kavárny s venkovním posezením i špičkové restaurace s terasami. Pokud jde o venkovní stolování v Itálii, existuje spousta možností. Ať už si dáte espresso v místním baru, nebo večeříte v luxusní trattorii, můžete si vychutnat atmosféru Itálie a zároveň okusit opravdu úžasnou kuchyni. A nezapomeňte si jídlo spárovat se sklenkou lahodného italského vína! Stolování pod širým nebem je perfektním způsobem, jak si ještě více užít léto v Itálii. Tak proč toho nevyužít?

Zažijte pohodu na italských plážích

Dovolená u moře v Itálii je ideální příležitostí, jak si užít pohodu i odpočinek. Se svými úžasnými plážemi, čistou vodou v moři a dlouhými úseky bílého písku má Itálie pro každého něco. Od luxusních resortů, nabízejících lázeňské procedury světové třídy, až po místní plážové bary, podávající lahodné nápoje a jídlo. Svou pláž si v Itálii najde každý. Ať už hledáte romantický únik od všedních starostí, nebo dobrodružství plné aktivit, jako je šnorchlování nebo rybaření, můžete si být jisti, že právě to najdete na jedné z mnoha krásných italských pláží.

Zažijte malebné výhledy ze skalnatých útesů Cinque Terre. Udělejte si klidnou procházku borovými lesy poblíž Sorrenta. V Itálii rozhodně nebudete zklamáni. Užívejte si celé dny opalováním na zlatavém písku, anebo si vyzkoušejte některé z populárních vodních sportů. A na závěr dne si pak dopřejete čerstvé mořské plody v nedaleké restauraci.

Průzkum italského pobřeží

Itálie se může pochlubit úžasnými plážemi a pobřežím, ideálním k objevování. Od průzračně modrých vod Středozemního moře až po skalnaté útesy Amalfi. Podél italských břehů vždy čeká na objevení něco zvláštního. Ti, kteří hledají dobrodružství u moře, by měli zvážit cestu po malebném italském pobřeží.

Během cesty narazíte na některá z nejoblíbenějších italských plážových měst. Od ikonické přímořské vesničky Positano po barevné domy na útesech v Cinque Terre. Projeďte se během své dovolené v Itálii lodí nebo trajektem k jedné z těchto nádherných vesnic. Nebo prožijte dlouhé dny lenošením na pláži a vychutnáváním si lahodné italské kuchyně.

Přímořské vesničky a letoviska

Jak se blíží letní prázdniny, mnoho lidí hledá jedinečná a vzrušující místa, kde stráví dovolenou. Itálie nabízí jedinečný zážitek každému cestovateli, který chce prozkoumat kulturu a zvyky této světově proslulé destinace. Jedním z oblíbených způsobů, jak procestovat a blíže poznat esenci Itálie, je návštěva jejích malebných přímořských vesniček. Tyto pobřežní skvosty se mohou pochlubit úchvatnými výhledy a umožňují návštěvníkům objevit skrytá tajemství, která byla po staletí ukryta v italské kultuře.

Zažijte vše, co tyto italské přímořské klenoty mohou nabídnout. Vraťte se na chvíli do minulosti, když budete prozkoumávat fascinující historická místa, lákavou místní kuchyni a živé kulturní aktivity. Odhalte příběhy pirátů a pašeráků při prohlídce starobylých pevností, nebo se vydejte na trh pod širým nebem, kam si chodí i místní nakoupit čerstvé produkty, řemeslné výrobky a domácí pochoutky.

Středozemní moře

Itálie nabízí nepřeberné množství zážitků, díky kterým bude každá letní dovolená nezapomenutelná. Od fascinujícího pobřeží Středozemního moře po historická města, Itálie je pokladnicí dávných událostí, čekajících na prozkoumání. Pro jedince, hledající dobrodružství, může být objevování skrytých divů této země nezapomenutelným zážitkem.

Ať už cestujete s rodinou nebo přáteli, podél italského pobřeží se setkáte s nekonečným množstvím aktivit a atrakcí. Podél pobřeží Amalfi a toskánských ostrovů najdou návštěvníci dechberoucí pláže, stejně jako neuvěřitelná historická místa. K těm nejznámějším patří Pompeje a Herculaneum. Ty vyprávějí své příběhy, jež se udály před staletími. Návštěvníci této části Itálie se taktéž mohou věnovat různým outdoorových aktivitám, k nimž se řadí plachtění, potápění, windsurfing, kitesurfing a další.

Každému, kdo hledá jedinečný zážitek z dovolené v Itálii, nabídne bližší prozkoumání řady ukrytých míst na pobřeží Středozemního moře trvalé vzpomínky.

Ligurské pobřeží

Ligurské pobřeží Itálie je jednou z nejmalebnějších a nejkrásnějších částí země. Rozkládá se podél Středozemního moře od Janova po La Spezia. Svým návštěvníkům skýtá množství přírodních krás, kulturních zajímavostí a vynikající kuchyně. Kdo hledá nezapomenutelnou letní dovolenou v Itálii, měl by zvážit bližší poznání tohoto úžasného regionu.

Od klidné procházky po mnoha písečných plážích až po obdivování úžasných barev zvlněných kopců. V Ligurii je k dispozici spousta aktivit, které návštěvníky zabaví na dlouhé hodiny. Města a městečka na tomto pobřežním pásu se mohou pochlubit okouzlující architekturou a krásnými náměstími. Ta jsou jako stvořená k vychutnání si lahodného italského jídla nebo nakupování místních řemeslných výrobků a suvenýrů. Budete tady mít i neuvěřitelné příležitosti k vodním a dalším sportům. Užijte si tady plachtění a potápění stejně jako vynikající cyklistické stezky, vedoucí přes malebné vesnice.

Kultura italské riviéry

Italská riviéra je dokonalou destinací pro ty, kteří chtějí blíže poznat a na vlastní oči prozkoumat kulturu a krásu Itálie. Od pulzujících pobřežních měst až po starobylé ruiny, kulturní možnosti Italské riviéry nabízejí každému dle jeho vkusu.

Cestovatelé si budou moci z bezprostřední blízkosti užít malé středomořské vesničky jako je Portofino. Ty nabízí autentický italský zážitek se svými barevnými budovami a uličkami, plnými malých obchodů a obchůdků. Návštěvníci tohoto regionu mohou také navštívit nedaleké opatství San Fruttuoso. Jde o klášter ze 13. století, postavený na skalnatém ostrově v Ligurském moři. Milovníci přírodních krás zase jistě ocení, že Cinque Terre je domovem několika přímořských vesnic, obklopených unikátními vinicemi. Ty byly kvůli svému jedinečnému kulturnímu významu zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Přímořská gastronomie

Přímořské gastronomické zážitky v Itálii k letní dovolené neodmyslitelně patří. Italská přímořská města, od pobřeží Amalfi až po vzdálenou Sicílii, nabízejí milovníkům jídla různé kulinářské speciality. Čerstvé mořské plody, ručně vyráběné těstoviny a místní vína tvoří perfektní kombinaci nezapomenutelného jídlo u italského moře.

V místech, jako je Cinque Terre na pobřeží Ligurského moře, či San Vito Lo Capo na Sicílii, mohou návštěvníci ochutnat typická jídla. Navíc s úžasným výhledem na Středozemní moře. Například v Cinque Terre můžete ochutnat focacciu al formaggio anebo pesto alla genovese. A přitom obdivovat barevné domy na útesech, padajících do tyrkysových vod moře.

Výhledy snů

Jihoevropská Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. I proto, že nabízí jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií a kulturních zážitků. Můžete si tu vychutnat úchvatný výhled na zvlněné kopce, jezera a vinice z měst na kopcích v Toskánsku. Je možno také prozkoumat historická místa, jakými jsou Pompeje, nebo se projet lodí po benátských kanálech. A tímto způsobem získat ještě romantičtější pohled na italskou krajinu. Turisté však na dovolené v Itálii najdou i spoustu dalších aktivit. Nakupování na místních trzích, návštěva starověkých ruin nebo vyzkoušení italských lahůdek po celé zemi jsou pouze některými z nich.

Pobřeží Amalfi

Mnohé regiony Itálie jsou skvělými destinacemi pro letní dovolenou. Zvlněné kopce Toskánska, vznešenost Říma a podmanivé pobřeží Amalfi jsou jen některé z mnoha krásných míst. Pobřeží Amalfi, rozkládající se v jižní Itálii, je překrásnou částí země, kterou byste si neměli nechat ujít. Táhne se mezi Vietri sul Mare a Positano podél 50 kilometrů dlouhého pobřeží s dramatickými útesy a zátokami. turisté si tady mohou užít procházky podmanivými městy na útesech, jakými jsou třeba Amalfi a Positano, či se vydat na výlet lodí kolem ostrovů Li Galli, odkud se naskýtá nádherný výhled.

Odpočiňte si s výhledem na moře

S výhledem na Středozemní moře mohou cestovatelé na dovolené v Itálii skutečně relaxovat. A přitom si užívat krásy okolí svého letoviska. Představte si, že se povalujete na pláži se sklenkou studeného italského vína, zatímco vlny narážejí na břeh. Není toto perfektním způsobem, jak uniknout z každodenního života a nasát trochu slunce? Jen se ujistěte, že jste nezapomněli na opalovací krém. Jinak byste totiž mohli pod horkým italským sluncem skončit i s něčím víc než jen opálením. Podnebí v Itálii je teplé a příjemné. Nic vám tedy nebrání v tom, abyste naplno využili všeho, co Itálie nabízí. Od Říma po Benátky, od Florencie po Pompeje. Ať je léto v Itálii vaším dalším cílem.

Luxusní pobyty v Itálii

Italské pobřeží je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst pro dovolenou. Se svými úžasnými plážemi, malebnými vesničkami a historickými městy je Itálie ideální letní destinací. Pokud ale hledáte něco speciálního, proč si nedopřát luxusní pobyt na nádherném italském pobřeží? Od pětihvězdičkových plážových hotelů po stylové vily se soukromými bazény. V Itálii existuje tolik možností, jak si odvézt nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Poznávání

Začněte svou cestu v Benátkách, jednom z nejromantičtějších evropských měst. Plavte se podél Canal Grande a obdivujte jeho okouzlující mosty a architekturu. Pak navštivte Florencii. V ní můžete prozkoumat úžasné památky, mezi něž patří Duomo, Ponte Vecchio a Giottova zvonice. Poté se vydejte na plážový útěk do Positana na italském pobřeží Amalfi. Na místo s křišťálově čistou vodou, dramatickými útesy a terasovitými zahradami, které jsou ideální k odpočinkovému odpoledni, strávenému lenošením na slunci. Následně se přemístěte do hlavního města Říma nebo Neapole.

Poklady Tyrhénského moře

Tyrhénské moře je místem, kde leží jedny z nejkrásnějších italských ostrovů. Na turisty, kteří hledají nezapomenutelné prázdninové zážitky, tu čeká spousta skrytých pokladů. Od členitých útesů Capri po písečné pláže Elby, každý tyrhénský ostrov má své jedinečné kouzlo. Jejich návštěvníci na nich mohou prozkoumat malebná města, odhalit starověké ruiny a užít si úžasný výhled z vrcholu sopečných hor. Se zdánlivě nekonečnou řadou atrakcí a nabízených aktivit není divu, proč se na tyto ostrovy cestuje do Itálii každé léto tolik cestovatelů.

Zažít italské slunce

Zažijte během léta skutečné italské slunce a dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou v této krásné zemi. Celé dny můžete strávit lenošením na bílých písečných plážích, vnímáním středomořského slunce či průzkumem některého z neuvěřitelných historických míst po celé zemi. Od starověkých ruin Říma po módní milánské nákupní butiky. V Itálii si každý najde to své.

Od malebného pobřeží až po zvlněné kopce a vinice je Itálie již dlouho oblíbenou turistickou destinací. Ať už máte rádi outdoorové aktivity, jakými jsou třeba jízda na kole nebo pěší turistika, poznávání kultury prostřednictvím návštěv místních muzeí a galerií, či jen prostě hledáte odpočinek na pláži. V této pulzující zemi na vás čeká spousta nezapomenutelných zážitků. To vše s řadou fantastických měst a městeček, plných lahodného jídla, živé hudební scény a přátelských místních obyvatel. Není žádným překvapením, že Italové jsou hrdí na své dědictví a kulturu.

Italské pláže

Nejlepší částí letní dovolené v Itálii jsou pro většinu z nás určitě pláže. Díky příjemně prohřátému moři, úžasným výhledům a teplému klimatu není divu, že jsou tak oblíbené. Ať už hledáte relaxaci na pobřeží nebo aktivity plné zábavy podél pobřeží, zde je pár nejneuvěřitelnějších italských pláží.

Spiaggia della Pelosa

První na řadě je Spiaggia della Pelosa ve městě Stintino na Sardinii. Tato malebná pláž je jednou z nejznámějších díky svému bílému písku a křišťálově čisté vodě, odrážející odstíny tyrkysové. Nedaleké historické ruiny a divoká příroda dodávají této pláži až nadpozemskou krásu. Místo rozhodně stojí za návštěvu každého, kdo hledá nějaké letní vzrušení.

Cala Luna

Další pláží je Cala Luna, ležící taktéž na Sardinii. Je naprosto skvělou destinací pro každého, kdo chce uniknout shonu každodenního života. Nachází se na východním pobřeží ostrova a je známá díky své křišťálově čisté vodě a úchvatné scenérie. Samotná pláž připomíná velký půlměsíc bílého písku, obklopený zvláštními skalními útvary.

Monterosso al Mare

Pláž Monterosso al Mare je jednou z nejkrásnějších pláží v Cinque Terre. Nachází se na Italské riviéře a je oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Pláž Monterosso al Mare se svou křišťálově čistou vodou a úžasným výhledem na Ligurské moře nabízí každému dle jeho přání. Od opalování a koupání až po objevování okolních památek a vychutnávání lahodné místní kuchyně. Tato úžasná pláž má vše.

Numana

Pláže oblasti Numana jsou prvotřídní letní destinací, nacházející se u Jaderského moře v severní Itálii. Numana nabízí malebné výhledy a nepřeberné množství aktivit. Je skvělým místem pro jedince, páry i celé rodiny, hledající nezapomenutelný zážitek z dovolené. Pláž je lemován palmami a vyznačuje se bílým pískem a čistou vodou. Ta přitahuje návštěvníky z blízka i z dálky. Dá se tu opalovat při lenošení na plážovém lehátku nebo prozkoumat další zajímavá místa, jakými jsou historický hrad nebo místní trhy.

Vieste

Vítejte na pláži Vieste, úžasném kousku ráje na pobřeží Gargana v jihovýchodní Itálii. Tato úchvatná pláž je domovem jedněch z nejkrásnějších a jedinečných scenérií v celé Itálii. Se svými průzračnými vodami a malebnými útesy není divu, že je tato lokalita oblíbená mezi místními obyvateli i turisty po celá staletí.

Taormina

Na malebném pobřeží na pláži Taormina zažijete opravdový ráj! Tato úžasná pláž, nacházející na svazích Etny na východním pobřeží Sicílie, je známá svými úchvatnými výhledy a průzračnou vodou v moři. Je idylickým místem k odpočinku a zábavě na slunci se spoustou aktivit, ze kterých si můžete vybrat.

Objevte klidnou dovolenou

Prožijte letní dny odpočinkem na plážích Itálie s rodinou a přáteli. Od azurových vod Sardinie až po historické kouzlo Sicílie, na dovolené na pláži v Itálii si každý přijde na své. Ať už hledáte cokoliv, italská dovolená na pláži vás určitě potěší.

Můžete si užít dlouhé úseky písečného pobřeží a zářivé tyrkysové vody, jako stvořené k plavání, šnorchlování a paddleboardingu. Kdo hledá dobrodružství na pevnině, může se vydat prozkoumat okolní města s jedinečnou architekturou. A samozřejmě si v hojné míře vychutnejte vynikající místní kuchyni. Prožijte dovolenou opalováním pod jasně modrou oblohou nebo prozkoumáváním skrytých zátok a izolovaných míst.

Objevte poklidnou krásu italské dovolené na pláži a vytvořte si vzpomínky, které vám vydrží na celý život!