Baleárské ostrovy

Prozkoumejte Baleáry

Baleárské ostrovy jsou středomořským souostrovím, nacházejícím se u pobřeží Španělska. Tyto ostrovy, s více než 250 kilometrům dlouhým pobřežím, nabízejí svým návštěvníkům úžasné pláže i malebné horské vesničky. Na Baleárských ostrovech lze nalézt i některé z nejunikátnějších kulturních zážitků v Evropě. Ať už hledáte klidnou dovolenou na pláži, nebo aktivní dobrodružství, Baleárské ostrovy mají něco pro každého cestovatele.

Využijte slunečného a příjemně teplého podnebí a prozkoumejte skryté zátoky Mallorky. Udělejte si jednodenní výlet na ikonický bílý ostrov Ibiza. Nebo z první ruky obdivujte nedotčenou krajinu Menorky. Odhalte malebné rybářské vesnice Deia a Pollenca, projděte se mallorskými olivovými háji a vinicemi. Ponořte do jedné z křišťálově čistých zátok na Formenteře. Na Baleárských ostrovech je toho tolik k prozkoumání a objevení.

Nalezený ráj

Ráj nalezen na Baleárských ostrovech. Od nedotčených pobřežních vod až po idylickou krajinu ve vnitrozemí. Španělské Baleárské ostrovy nabízejí jedinečnou možnost útěku od všedních starostí pro turisty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek. Díky řadě aktivit a atrakcí mohou návštěvníci na Baleárách najít vše, co potřebují k prožití skutečného kouzla v tomto středomořském ráji. Ať už se plavíte podél baleárského pobřeží, prozkoumáváte neznámé vesnice nebo prostě jen odpočíváte na odlehlé pláži. Tyto ostrovy nabízejí každému něco. Bez ohledu na věk, zájmy a záliby.

Pokud se shrne vše, co toto majestátní španělské souostroví nabízí, pak je zřejmé, že tady můžete zažít letní dovolenou jako žádnou jinou. Prozkoumejte z blízka zdejší bujné lesy i skryté zátoky podél pobřeží. Ochutnejte některá z nejlepších španělských vín a taktéž nejvybranější kuchyni. Objevte starobylé ruiny plné historie. Navštivte okouzlující města plná pulzující kultury a nočního života.

Slunce, moře a pohoda

Nikdo asi nepochybuje o tom, že Baleárské ostrovy jsou ideálním místem k prožití příjemné letní dovolené. Vyhřívejte se pod horkým sluncem na mallorských plážích se zlatým pískem, plavte v jiskřivě modrých vodách a zažijte absolutní pohodu během objevování těchto úchvatně krásných ostrovů. Od elegantního nočního života na Ibize až po drsné horské vrcholy Mallorky a tiché zátoky Menorky. Na Baleárách se určitě najde pro každého něco.

Začněte svou poznávací dovolenou na Baleárském souostroví návštěvou Mallorky. Na největším z Baleárských ostrovů na vás čekají nádherné pláže s bílým pískem, jaké lze najít třeba v letoviscích Magaluf či Palma Nova. Nakupte si drobnosti na okouzlujících trzích v Palmě de Mallorca a projeďte lodí po malebném přístavu. Pokud hledáte další dobrodružství, zamiřte na Ibizu. Poznejte zblízka tento ostrov s pulzujícími kluby a bary, kde často hrají světoví DJs po celou noc.

Prozkoumejte blíže ostrovní oázu

Baleárské ostrovy jsou perfektní destinací pro všechny, kteří hledají ostrovní ráj. Nacházejí se u jihovýchodního pobřeží Španělska ve Středozemním moři a jsou známé svými písečnými plážemi, průzračně čistou vodou a mírným klimatem po celý rok. Ať už chcete relaxovat či objevovat, Baleáry vás určitě nezklamou.

Letní dovolená na Baleárách je synonymem pro malebné pláže i rušný noční život. Pokud ale hledáte něco trochu jiného, i pro vás se na ostrovech najde několik skrytých oblastí, čekajících na své objevení a bližší prozkoumání. Ukryté zátoky i malebné vnitrozemské vesnice. Zkrátka místa, ideální k nezapomenutelným útěkům od všedních starostí a stresu.

Objevte novou stránku Mallorky prozkoumáním jejího hornatého vnitrozemí. Objevte tajnou zátoku na úžasném pobřeží Ibizy. Na všech Baleárských ostrovech je k nalezení spousta tradičních vesnic, kde můžete pozorovat místní život a kulturu. Stejně tak tu na zájemce čeká spousta malebných turistických stezek s úchvatným výhledem na Středozemní moře. Udělejte si výlet lodí kolem Formenteřy, nebo se věnujte některému z mnoha nabízených vodních sportů. Nabídka sahá od plachtění až po paddleboarding.

Slunce, moře a žádný stres

Jak jednoduše charakterizovat Baleárské ostrovy? Geograficky jsou souostrovím krásných středomořských ostrovů u pobřeží Španělska. Se svými sluncem zalitými plážemi, průzračně čistou vodou a úžasnou krajinou není divu, proč do této destinace cestuje každým rokem tolik turistů. Aby si ve zdejších letoviscích odpočinuli, načerpali nových sil a užili si vše, co může toto souostroví nabídnout. Ať už hledáte dovolenou na pláži nebo aktivní dobrodružství, na Baleárách si každý najde to své. Od klidné Mallorky až po pulzující Ibizu. Každý z ostrovů má svou vlastní jedinečnou atmosféru, díky které tady bude vaše letní dovolená nezapomenutelná.

Odpočiňte si na nedotčených plážích

Baleárské ostrovy se řadí k ideálním místům ke strávení letní dovolené. Od pláží s bílým pískem přes kymácející se vzrostlé palmy až po průzračně čisté vody. Na turisty čeká na Baleárách nezapomenutelný zážitek z dovolené, neboť ostrovy nabízejí svým návštěvníkům klidné prostředí pro kvalitní odpočinek mimo domov.

Souostroví, známé svou úžasnou krásou a nekonečnými rekreačními možnostmi, se skládá ze čtyř hlavních ostrovů. Jimi jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Každý z nich nabízí svou vlastní jedinečnou atmosféru. Ať už chcete odpočívat na nedotčených plážích nebo se oddávat vodním sportům, jako je plachtění a windsurfing. Chystáte se objevovat historická místa anebo se toulat po svých malebnou krajinou. Navštívit večírky ve světoznámých klubech, případně se jen jednoduše opalovat. Na Baleárách vždy najdete něco, co uspokojí přání každého.

Prozkoumejte města na Mallorce

Mallorca, největší ze španělských Baleárských ostrovů, je oblíbenou letní destinací milovníků slunce a plážového odpočinku. Díky malebným vesničkám, bílým písečným plážím a dramatickým horským pásmům může Mallorca nabídnout něco každému ze svých návštěvníků. Od pulzujícího hlavního města Palma až po uvolněná pobřežní města na severu. Mallorca nabízí spoustu příležitostí k bližšímu prozkoumání během letní dovolené.

Začněte své dobrodružství v historickém centru Palma de Mallorca. V něm najdete rušné centrum plné obchodů a restaurací. Projděte se po promenádě La Rambla, anebo se vydejte na výlet lodí po zátoce. Vždy se najde nějaký způsob, jak zažít toto okouzlující přístavní město zblízka a na vlastní oči.

Odhalení Ibizy

Ibiza platí za jednu z nejznámějších party destinací na světě. Během letní dovolené na Baleárách toho ale můžete na Ibize objevit mnohem víc. Od skrytých zátok a jiskřivých pláží až po starobylá města a idylický venkov. Ibiza totiž nabízí jedinečnou řadu zážitků, které však bývají v důsledku její popularity mezi mladšími ročníky často přehlíženy. Když turisté cestují na Ibizu jen za její klubovou scénou, často přijdou o možnost prozkoumat tajné krásy ostrova. Vy byste si však takovou příležitost neměli nechat ujít.

Letní dovolená na Ibize může návštěvníkům nabídnout i řadu dalších aktivit a památek než jen prvotřídní diskotéky a kluby. Pláže, zátoky a útesy jsou na Ibize jedny z nejmalebnějších v Evropě. Jsou jako stvořené ke koupání, opalování nebo prostě jen k obdivování ze vzdálené vyhlídky. Ti z turistů, kteří hledají něco jiného, mohou třeba prozkoumat tradiční vesnice. K nim patří například San Josep de Sa Talaia. Z Ibizy se dá taktéž podniknout nezapomenutelný výlet lodí kolem dalšího Baleárského ostrova Formentera.

Čas plný slunce

Jedinci, milující slunce, budou z dovolené na Baleárských ostrovech nadšeni. Na tomto souostroví se nalézají některé z nejkrásnějších pláží a letovisek na světě. Návštěvníci Baleár tu najdou vše. Od okouzlujících vesniček a čisté vody v moři až po rušná města, plná nočního života a kulturních akcí. Díky mírnému a příjemnému klimatu, nádherné scenérii a nekonečným aktivitám není divu, že jsou Baleárské ostrovy mezi cestovateli tak oblíbené. Mallorca je známá svým členitým pobřežím se skrytými zátokami, kde si můžete užívat slunce dle libosti. Menorca je naopak klidnější lokalitou s tradičními rybářskými městečky a takřka nedotčenou krajinou.

Nezapomenutelné místo

Baleárské ostrovy jsou nezapomenutelnou letní destinací, kterou si zamilují všichni milovníci horkých slunečních paprsků, moře a pláží. Skvělým místem k rekreaci nejen jednotlivců, ale i celých rodin, skupin přátel i párů. Návštěvníci Baleár mohou strávit své dny děláním prakticky čehokoli. Od koupání v průzračných vodách na prvotřídních plážích po prozkoumávání starověkých ruin ve vnitrozemí. Každá pláž je jedinečná a má své vlastní kouzlo. Podobně jsou na tom pláže na Baleárských ostrovech co se týče vybavení. Některé takřka opuštěné, jiné zase vybavené takovou infrastrukturou, mezi něž patří půjčovny vybavení na vodní sporty, sprchy, toalety a plážové bary.

Pulzující noční život nabízí spoustu zábavy v nejrůznějších nočních klubech, podnicích s živou hudbou a koktejlových barech. Ty najdete ve větší či menší míře na každém ostrově. Ti, co na dovolené na Baleárských ostrovech hledají více odpočinkový zážitek, ocení malebná pobřežní města s okouzlujícími náměstími, dlážděnými uličkami a tradičními restauracemi s mořskými plody.

Riviéra na Mallorce

Mallorca je bezpochyby úžasnou destinací pro letní dovolenou. S jeho malebným pobřežím a krásnými plážemi je snadné pochopit, proč je tento středomořský ostrov tak oblíbený mezi milovníky tepla a slunce. Chcete-li zažít to nejlepší, co Mallorca nabízí, udělejte si čas na prohlídku její Riviéry. Oblasti, jež se táhne od Andratxu na jihozápadě až po Porto Cristo na východě ostrova.

Riviéra nabízí některé z nejkrásnějších krajin a malebných vesniček na Mallorce. Ať už hledáte romantiku, anebo si prostě chcete užít trochu klidu na břehu moře, k dispozici je spousta možností. Od plážových letovisek, mezi něž patří třeba Cala Ratjada, jako stvořené pro rodiny s dětmi, až po živé bary a restaurace v Pagueře. Na Mallorské Riviéře se najde pro každého něco.

Moře, slunce a San Antonio

Aktivní turisty, vyhledávající zábavu a vzrušení, určitě potěší letovisko San Antonio. To je totiž jedním z nejrušnějších měst na Ibize a má vše, co si může takový jedinec na letní dovolené přát. Od živých barů a klubů až po odlehlé zátoky s úchvatnými výhledy. Na některých z místních překrásných pláží si můžete vyzkoušet i řadu vodních sportů, mezi které patří je parasailing a šnorchlování.

Iberská perla

Když už je řeč o Ibize. Letní dovolená na Baleárských ostrovech je v každém případě skvělým způsobem, jak si užít některé z nejlepších nabídek odpočinku na území Španělska. Jednou z vůbec nejoblíbenějších destinací turistů, kteří hledají odpočinek, ale současně i zábavu, je právě Ibiza. Někdy se tomuto ostrovu, ležícímu z hlavních Baleárských ostrovů nejblíže pobřeží pevninského Španělska, přezdívá iberská perla. Se svými úžasnými plážemi, pulzujícím nočním životem a bohatou kulturou není divu, že se tento středomořský ostrov stal jednou z nejlepších evropských dovolenkových destinací.

Ibiza nabízí návštěvníkům řadu činností a aktivit, které si během pobytu mohou užít. Od objevování pláží s bílým pískem a křišťálově čisté vody až po účast na venkovních dobrodružstvích, jakými jsou cyklistika a pěší turistika. Na Ibize si najde opravdu každý zábavu, vyhovující jeho přáním a potřebám. Ovšem ani turisté, hledající uvolněnější atmosféru, nepřijdou na ostrově zkrátka. Ibiza má k dispozici i spoustu poklidných měst a vesnic. V nich můžete ochutnat tradiční španělské pokrmy, jako jsou tapas, či se vypravit na místní tradiční trhy.

Udělejte krok zpět v čase návštěvou některých z nejstarších měst Ibizy. Mezi ně patří Sant Joan de Labritja nebo Santa Agnes de Corona. Ve městech najdete kostely ze 16. století, dlážděné uličky a kouzlo starého světa uprostřed malebných náměstí. Pokud hledáte něco aktivnějšího v přírodě, prozkoumejte bujnou středomořskou flóru Ibizy v přírodní rezervaci Ses Salines. Nebo se osvěžte koupelí v moři na pláži Cala d’Hort.

Baleárské pláže

Všechny Baleárské ostrovy jsou oblíbenou destinací cestovatelů, kteří si chtějí užít letní dovolenou uprostřed svěží krajiny, průzračně čisté vody v moři a pláží s bílým pískem. Ať už se chcete opalovat nebo prozkoumat místní kulturu, v tomto úžasném středomořském ráji se určitě nebudete nudit.

Jedním z nejlepších způsobů, jak na Baleárách zažít vše, co tyto ostrovy mohou nabídnout, je prozkoumat jejich úžasné pláže. Odlehlé zátoky, ideálních ke koupání a šnorchlování. Rozsáhlé písečné úseky, lemované plážovými bary a restauracemi. Na každém rohu tady čeká něco zvláštního. Můžete dny strávit lenošením na pláži, či si vyzkoušet některý z dostupných vodních sportů, jako je windsurfing a potápění. Čas se dá strávit i návštěvou malebných rybářských vesnic. Případně se vypravte na výlet lodí podél jednoho z nejmalebnějších španělských pobřeží.

Nejmenší Formentera

Formentera patří mezi turisty k nejoblíbenějších ostrovů ve Středozemním moři. Tato snová destinace je známá kvůli svým křišťálově čistým vodám, plážím se zlatým pískem a rušnému nočnímu životu.

O Formenteře se dá říci, že je malým ostrovem s obrovskou přitažlivostí. Jeho prosté kouzlo přitahuje návštěvníky z celé Evropy. Ti si sem přijíždějí užít uvolněnou atmosféru klidného ráje. Turisté tady mohou trávit celé dny vyhříváním se na slunci v kterékoli z mnoha zátok. Taktéž se tu dá věnovat průzkumu skrytých tajemství Formentery, k nimž se řadí kupříkladu pláž Ses Illetes či přístav La Savina. Večer se vydejte prozkoumat místní obchody a ochutnat typickou španělskou kuchyni.

Gurmánské potěšení

Pokud hledáte na Baleárách ostrov se spoustou možností gurmánského vyžití, pak je Ibiza skvělou volbou. Ať už hledáte tradiční španělskou kuchyni, nebo něco exotičtějšího, Ibiza má nachystáno vše. Ostrov je domovem široké škály restaurací, podávajících lahodná jídla z celého světa. Na Ibize je nabídka stravování skutečně široká. Od restaurací s mořskými plody, oceněnými michelinskou hvězdou, až po autentické tapas bary a rodinné trattorie. Pochopitelně se tu dají ochutnat i tradiční středomořské recepty. Nechybí paella ani fideua, připravená z čerstvých místních surovin.

Tradiční pokrmy Baleárských ostrovů zaručeně osloví vaše chuťové buňky. Od pa amb oli, klasického katalánského jídla z toastového chleba s česnekem a olivovým olejem, až po arròs brut, druh rýže z mořských plodů, vařené v rybím vývaru. Tento pokrm je populární zejména na Menorce. Vedle typických slaných tapas ochutnejte i další místní pochoutky. Třeba ensaimadu, pečivo ve tvaru spirály pocházející z Mallorky. Pokud se cítíte jako dobrodruh, vyzkoušejte chobotnicový guláš nebo caldereta de llagosta, humrový guláš z rajčat a červené papriky.

Zažít ráj na Baleárách

Baleárské ostrovy jsou úžasnou prázdninovou destinací. Pozitivní je skutečnost, že k nám leží poměrně blízko. Do oblasti Středozemního moře u východního pobřeží Španělska jsou to od nás jen asi 2 hodiny letu. Ať už hledáte únik ze všední reality nebo prostě jen místo k odpočinku se spoustou slunce, toto souostroví je jedním z horkých kandidátů. Zažijte ráj na Baleárských ostrovech s jeho úžasnými plážemi, křišťálově čistou vodou a svěží zelenou krajinou.

Od Mallorky po Menorcu, od Ibizy po Formenteru. Každý ostrov tohoto úžasného souostroví má svou vlastní jedinečnou krásu, která návštěvníky jistě uchvátí. Užijte si krásná panoramata při pěší turistice nebo poznávání historických měst. Vyzkoušejte oblíbené outdoorové aktivity, k nimž patří jízda na kajaku, šnorchlování či plavba lodí. Odpočiňte si v jednom z mnoha přímořských letovisek s výbornými gurmánskými restauracemi pro skutečně luxusní zážitek.

Načerpejte nových sil na písečných plážích s bílým pískem, ponořte se do křišťálově čisté vody a vychutnejte si některé z nejlepších evropských jídel. Ať už se jedná o romantický pobyt či dobrodružství s rodinou a přáteli, na úžasných Baleárských ostrovech si každý najde to své.